Operatīvajā sanāksmē lems par Kalnciema iela 2B ēkas turpmāko piespiedu sakārtošanu un satiksmes atjaunošanu

10. Janvāris

Lai lemtu par turpmāko nekustamā īpašuma piespiedu sakārtošanu un satiksmes atjaunošanu, piektdien, 11.janvārī, plkst.13.00 Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks sasauc atbildīgo iestāžu operatīvo sanāksmi pie ēkas Kalnciema ielā 2B.


Sanāksmē aicināts piedalīties Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes Rīgas reģionālās nodaļas vadītājs Jānis Asaris. Sanāksmē piedalīsies Rīgas domes Īpašuma departamenta, Rīgas pilsētas Būvvaldes, Rīgas domes Satiksmes departamenta, Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta atbildīgie pārstāvji un uzņēmuma “CMB” būvinženieri. Operatīvajā sanāksmē ir aicināti piedalīties arī Kalnciema 2B ēkas īpašnieki vai to pārstāvji no uzņēmuma “Novira Capital” un uzņēmuma nolīgtie būvnieki.

Pagājušā gada 25.novembrī, ēkā Kalnciema ielā 2B izcēlās paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks. Lai novērstu ugunsgrēkā radīto seku bīstamību un apdraudējumu pilsētvidei, Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejā 19.decembra sēdē pieņēma lēmumu par ēkas fasādes daļēju demontāžu līdz līmenim, kad būvinženieri sniegs atzinumu, ka tā ir pilnībā droša. Demontāžas darbi tiek veikti saskaņā ar izstrādāto projektu un darbu izmaksas sedz ēkas jaunais īpašnieks “Novira Capital”.

Izdegušās Kalnciema 2B mājas liktenis. Ugunsgrēks likvidēts. Ko tālāk?