„O, Noķēru!”: Rīdzinieki dodas pokemonu „medībās”

22. Jūlijs, 2016

Uz pēdējo notikumu fona tehnoloģiskā progresa jomā meklēt perspektīvu darbu vai otro pusīti vairs nav stilīgi. Kas vēl nebūs! Tagad svarīgākais ir ķert pokemonus! Rīdzinieki savācas veselās kompānijās, lai dotos papildināt savas „kabatas briesmonīšu” kolekcijas. Portāls riga.lv uzināja par vietējo „mednieku” panākumiem, ķerot pikačū un vulfriksus.


Foto: No personīgā arhīva

Sergejs Parvatkins, jurists

Vecums: 26 gadi

Noķerto pokemonu skaits: 79 (49 unikālie)

Mīļākais pokemons: Čārmanders

Noietais attālums: 28 km.

Vieta, kur mitinās reti pokemoni: katoļu baznīca

Foto: No personīgā arhīva

„Es interesējos par tā saucamajiem „kabatas briesmoņiem” jau kopš 12 gadu vecuma. Tieši tad televīzijā sāka rādīt multiplikācijas seriālu, kas saucās „Pokemoni”. Varētu teikt, ka mani pārņēma nostaļģijas vilnis.

Starp citu, es tāds neesmu vienīgais: vidējais „Pokemon Go” spēlētāju vecums ir 25-30 gadi, skolēni vēl visas nianses nesaprot (smaida).

Pirmās pāris dienas, kad tikai tikko biju lejupielādējis spēli telefonā, es mērķtiecīgi nodarbojos ar dažādu pokemonu ķeršanu, aktīvi pārvietojos pa pilsētu, atklāju sev jaunas lokācijas. Tagad šī eiforijas sajūta jau pakāpeniski pāriet uz „nē”. Turklāt, sestajā – septītajā spēlēšanas stundā man jau kļuva nedaudz garlaicīgi. Jā, un arī telefona baterija nav mūžīga.

Nesen saistībā ar šo spēli bija smieklīgs gadījums. Darba pārtraukuma laikā es nolēmu doties „ieņemt pokemonu zāli”, tas ir, atstāt savu pokemonu, lai tas sargātu noteikto lokāciju. Atgriežoties pie darba es atklāju, ka cits spēlētājs ir iekarojis šo zāli. Tad tas jau bija principa jautājums – atgriezties un atkal nolikt savu pokemonu iepriekšējā vietā. Un kā jūs domājat? Es kādas septiņas reizes dzinos šurpu – turpu ar savu pokemonu, tāpēc, ka netālu spēlēja jaunas meitenes, kas visu laiku manu „kabatas draugu” aizvāca. Taču viss beidzās mierīgi, es ar meitenēm atradu kopīgu valodu un mēs iekaroto teritoriju sadalījām draudzīgi.

Kopumā neko sliktu par šo spēli pateikt nevaru. Pirmkārt, tā nodrošina fiziskās aktivitātes. Otrkārt, agrāk nepazīstami cilvēki spēles gaitā sāk savā starpā komunicēt.

Piemēri tālu nav jāmeklē: es nesen noķēru pokemonu kafejnīcā un pie manis pienāca jaunietis no Vācijas, lai painteresētos par maniem panākumiem spēlē. Tā arī aizrunājāmies.

Pašlaik mans mērķis ir noķert visus 150 pokemonus. Uzdevums, protams, nav no tiem vienkāršākajiem, tāpēc, ka Rīgas centrā galvenokārt var noķert tikai žurkas, „Čeburaškas” un baložus. Par retiem veidiem nākas pacīnīties (smaida)”.


Foto: No personīgā arhīva

Aleksandrs Šošins, galda spēļu veikalu tīkla „Hobbyshop” vadītājs

Vecums: 24 gadi       

Noķerto pokemonu skaits: 60

Mīļākais pokemons: Slovpouks

Noietais attālums: ~ 40 km

Vieta, kur mitinās reti pokemoni: Juglas ezers

Foto: No personīgā arhīva

„Pirms vairākiem gadiem 1. aprīlī Google izziņoja spēli „Pokemon Go” ar video rullīti, taču tad lietotāji to uztvēra kā joku. Man bija aizdomas, ka spēle nogrims aizmirstībā, taču, lūk – tā ir klāt! Pēdējā laikā mana sociālā tīkla Facebook siena ir pārpildīta ar pokemonu bildēm. Un arī es neesmu palicis malā.

Turklāt tā ir sava veida bērnības atbalss, kad es ar draugiem kā jukuši krājām fiškas, kārtis, uzlīmes ar mīļāko „kabatas briesmoņu” attēliem. Ir patīkami bērnības entuziasmu izbaudīt vēlreiz.

Starp citu, „Pokemon Go” ir arī lielisks kardiotreniņš! Nopietni! Piemēram, kad es ar meiteni kaut kur braucam sabiedriskajā transportā, mēs periodiski izkāpjam vairākas pieturas pirms mums nepieciešamās, tikai, lai ietu kājām un paķertu pokemonus. Un vēl mani uzjautrina tas, cik smieklīgi mana meitene Nastja izrunā vārdu „GOTCHA” (tulkojumā no angļu val. „noķerts” – red. piez.) – uzraksts, kas parādās uz viedtālruņa ekrāna, kad spēles krātuve tiek papildināta ar vēl vienu pokemonu.

Mums tagad ir uzradies papildus stimuls divatā doties ārā – gan labi pavadām laiku, gan noķeram retus pokemonus.  

Bija vēl viens smieklīgs, pat absurds gadījums, kas saistīts ar šo spēli. Pēc aplikācijas datiem, netālu no manis atradās pokemons Slovpouks – tas ir manas bērnības mīļākais multiplikācijas varonis. Es vairāk kā stundu klaiņoju pa apkārtējo teritoriju, taču man tā arī neizdevās to atrast. Mēs ar draugu pēc tam jokojām, ka Slovpouks mūs nedaudz ir izāzējis.

Pašlaik mans spēles mērķis – papildināt savu kolekciju ar lielo un resno pokemonu Snorlaksu. Un, protams, kā dzied multfilmas sākuma dziesmiņā – „I wanna be the very best”, tas ir, vēlos būt labākais šajā spēlē un sakrāt visu bērnības personāžu kolekciju.”


Foto: No personīgā arhīva

Igors Dubakovs, profesionāls fotogrāfs

Vecums: 35 gadi

Noķerto pokemonu skaits: 32

Mīļākais pokemons: Pikačū

Noietais attālums: 4 km

Vieta, kur mitinās reti pokemoni: kapsēta

Foto: No personīgā arhīva

„Es sevi nevaru raksturot kā lielu java spēļu piekritēju, taču ažiotāža ap „Pokemon Go” nav pagājusi garām pat man. Kad es tikko tikai lejupielādēju spēli, mans pirmais iespaids – es biju pārsteigts. Es trīsdesmit piecus gadus dzīvoju Maskavas forštatē, taču tieši pateicoties šai aplikācijai, es atklāju vairākus objektus, kas man atradās burtiski degungalā. Manās acīs tas arī ir lielākais labums, ko šī spēle dod – iespēju labāk iepazīt savu rajonu, pilsētu. No spēles trūkumiem es varu izcelt to, ka reti pokemoni ļoti bieži ir izvietoti reliģiskās vietās. Es domāju, ka tas nav ētiski.

Godīgi sakot, es apzinos, ka spēlēt šādu spēli vīrietim 35 gadu vecumā nav tā īsti pieņemami, tāpec es pokemonus ķeru vakarā, kad ir tumšs un neviens neredz. Jau zinu visus kontrolpunktus, tāpēc izņemu telefonu tikai tad, kad esmu nonācis līdz nepieciešamajai vietai (smejas).

Man ir pavisam nabadzīga „kabatas zvēriņu” kolekcija, tāpēc, ka es spēlēju bez fanātisma, tam vienkārši nav laika. Šo spēli vērtēju kā labu iespēju „izlocīt” kājas pēc darba dienas un kādu laiku atslēgties no problēmām. Tagad, starp citu, kamēr es ar jums runāju, noķēru kaut kādu pīli – papildināju kolekciju, tā man tur ir dažādi tārpi, krabji un puķes. Kad noķeršu Pikačū, tad ar šo spēli nomierināšos (smejas).