NVO namā tiek atvērta grieķu fotogrāfu izstāde

31. Augusts, 2017

Otrdien, 2017. gada 5. septembrī plkst. 18.00 Rīgas NVO namā (Ieriķu ielā 43A) ar biedrības “Fotoklubs “Rīga” gādību atklās jaunu izstādi. Nama apmeklētāju ievērībai tiks piedāvāta fotoizstāde “ZILS”. Darbu autori ir Grieķijas fotogrāfu apvienības dalībnieki. Tā ir apmaiņas izstāde, kurā apmeklētājiem būs skatāmas 50 fotogrāfijas, atklājot Grieķijas dabas ainas, kultūrvēsturisku celtņu un pieminekļu fotomirkļus.


Ar Grieķijas fotogrāfu apvienību “Fotoklubs “Rīga”” sadarbojas pirmo reizi. 2017. gada 11. februārī Grieķijā, Atēnās tika atklāta „Fotokluba „Rīga”” izstāde „RGB – ZILS”, kurā tika piedāvātas 16 autoru 35 fotogrāfijas. Fotogrāfijās attēloti dažādi sižeti - pilsētas un skatuves skati, attēlota Latvijas ainava, kā arī citu zemju momenti.

Par izstādes vēsturi stāsta biedrības „Fotoklubs „Rīga”” vadītāja Eiženija Freimane: „RGB (angļu valodā – red, green, blue) - sarkans, zaļš, zils ir pamatkrāsas, kuras sajaucot rodas citas krāsas. Meklējot jaunas tēmas, radās ideja izveidot izstāžu sēriju RGB - sarkans, RGB – zaļš un RGB - zils, kurās galvenā tēma ir attiecīgā krāsa. Šo informāciju interneta vietnē Facebook.com ieraudzīja FIAP (International Federation of Photographic Art) ģenerālsekretārs Ioannis Lykouris un uzaicināja apmainīties ar izstādēm.”

“Fotoklubs “Rīga”” dibināts 1962. gadā un tā sastāvā darbojušies starptautiski pazīstami autori: Aivars Āķis, Gunārs Binde, Valdis Brauns, Jānis Gleizds, kā arī daudzi citi. Gadu gaitā kluba sastāvs ir mainījies, pievienojušies jauni autori, kas turpina kluba tradīcijas. Izstādes notiek daudzās pasaules valstīs.

Grieķijas fotomākslinieku izstāde “ZILS” būs skatāma NVO namā līdz septembra beigām darbadienās un sestdienās no plkst. 9.00 līdz 21.00. Laipni aicinām!