Novembrī Rīgā darbosies bezmaksas atbalsta grupas vientuļajiem vecākiem

11. Novembris, 2019

Vecākiem, kuri bērnus audzina vieni vai bez otra vecāka klātbūtnes, tiek veidotas īpašas atbalsta grupas, kurās vecāki saņems emocionālu atbalstu un uzzinās, kā saprast un atbalstīt bērnu, kā rūpēties par savu pašsajūtu, kā veidot attiecības un karjeru.


Dažādu iemeslu dēļ trešā daļa Latvijas bērnu aug ģimenēs, kur vecāki dažādu iemeslu dēļ nav kopā. Šādās ģimenēs vecāki sastopas ar papildus izaicinājumiem. Atbalsta grupa vecākiem, kas audzina bērnus vieni vai atsevišķi ir iespēja satikties ar citiem vecākiem līdzīgā situācijā, dalīties pieredzē, sniegt un saņemt atbalstu no citiem vecākiem un grupu vadītāja, sertificēta psihologa. Vecāki saņems atbalstu, lai atrastu resursus sevī, apkārtējos un radītu drošu un labvēlīgu vidi sev un bērniem.

Līdzšinējās atbalsta grupās iezīmējušās vairākas tēmas, kas aktuālas daudziem vecākiem. Vecākiem pastāstīs, kā saprast un atbalstīt savu bērnu, kā parūpēties par sevi un savu pašsajūtu, kā veidot drošas un cieņpilnas partnerattiecības nākotnē, un kā veidot karjeru un rast finansiālu drošību.

Tuvākās atbalsta grupas plānotas:

  • 11. novembrī plkst. 18.00–20.00 Centrā ”Skrūves un bantes”, Rīgā, Baldones ielā 7. (Nodarbības notiks līdz 6. decembrim, plānotas 8 tikšanās reizes). Grupu vadīs sertificēta psiholoģe Agnese Zagorska.
  • 15. novembrī plkst. 18,00–20.00 Veselības centrā "Vivendi", Bukultu ielā 11. (Nodarbības notiks līdz 6. decembrim, plānotas 8 tikšanās reizes). Grupu vadīs sertificēta psiholoģe, Kognitīvi biheiviorālās terapijas (KBT) speciāliste Kristīne Dūdiņa.