Notiks tiesībsargājošo iestāžu darbinieku lāpu skrējiens Speciālās olimpiādes atbalstam

16. Maijs, 2018

Ceturtdien, 17. maijā, plkst. 10.00 Rātslaukumā Rīgas Pašvaldības policija (RPP) rīko tiesībsargājošo iestāžu darbinieku lāpu skrējienu Speciālās olimpiādes atbalstam. Skrējienā piedalīsies Speciālās olimpiādes atlēti - bērni un jaunieši ar intelektuālās attīstības traucējumiem - un pārstāvji no dažādām tiesībsargājošajām iestādēm – Rīgas Pašvaldības policijas, Valsts policijas, Valsts robežsardzes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, kā arī policisti no Īrijas, Lietuvas un Igaunijas.


Skrējiena mērķis ir veicināt toleranci sabiedrībā pret jauniešiem ar intelektuālās attīstības traucējumiem, kā arī speciālo atlētu integrāciju sabiedrībā. Šāda veida tiesībsargājošo iestāžu skrējieni jau vairākus gadus norisinās visā pasaulē, bet Rīgā līdz šim tāds vēl bijis.

Speciālā olimpiāde ir starptautiska kustība, kas bērniem un jauniešiem ar intelektuālās jeb mentālās attīstības traucējumiem organizē sporta pasākumus gan vietējā, gan starptautiskā līmenī. Latvijas Speciālā Olimpiāde kā sabiedriska sporta organizācija reģistrēta 1998. gada 14. janvārī, bet vēsturiski Speciālās olimpiādes dzimtene ir ASV, kur 1968. gadā bērniem un jauniešiem tika rīkota vasaras nometne, kas tagad ir pāraugusi starptautiskā organizācijā ar 164 dalībvalstīm. Savukārt 45 no šīm valstīm rūpi par kustību ir uzņēmušās tiesībsargājošās iestādes, kuras palīdz organizēt sporta pasākumus, rīko lāpu skrējienus un sporto kopā ar speciālajiem atlētiem.

Tiesībsargājošo iestāžu darbinieku skrējienā lāpa simbolizē cerības uguni bērniem, kuru kopā ar viņiem nes policijas darbinieki, veidojot vienlīdzīgu sabiedrību, kurā tiek pieņemts ikviens. Speciālās olimpiādes devīze ir: „Ļaujiet man uzvarēt, bet ja es nevaru uzvarēt, tad ļaujiet man būt drosmīgam šajā mēģinājumā”.

Vairāk informācijas par speciālo olimpiādi Latvijā.