Starptautiski atzīti eksperti diskutēs par Rīgas pilsētas mobilitātes izaicinājumiem un iespējām

12. Aprīlis

26.aprīlī no plkst.10:00 līdz 16:00 Latvijas Universitātes Zinātņu mājā (Jelgavas ielā 3) norisināsies starptautisks seminārs par mobilitātes izaicinājumiem un iespējām Rīgas pilsētā "Riga Agenda 2030", kas vienkopus pulcēs vietējos un starptautiskos ekspertus - arhitektus, pilsētplānotājus, mobilitātes ekspertus, studentus, medijus un nevalstiskās organizācijas.


Semināra ietvaros tiks diskutēts par to, kā veicināt sabalansētu pilsētas teritorijas izmantošanu un plānošanu. Par mobilitātes tendencēm pasaulē stāstīs vadošais pilsētvides dizainers un mobilitātes eksperts Mikaels Kolvils-Andersens (Dānija), Gēla arhitektu biroja (Gehl Architects) direktors Andreas Rohls prezentēs starpziņojumu par Rīgas transporta sistēmas ilgtspējīgas mobilitātes rīcības programmas izstrādes rezultātiem. Starptautiskie eksperti dalīsies pieredzē par efektīvākajiem risinājumiem transporta un sastrēgumu problēmu risināšanai, vienlaicīgi veidojot kvalitatīvu un uz cilvēku orientētu publisko ārtelpu.

Lai efektīvi risinātu modernas pilsētvides izaicinājumus un problēmas, 2018.gada vidū Rīgas dome uzsāka darbu pie Rīgas transporta sistēmas ilgtspējīgas mobilitātes rīcības programmas izstrādes, kuras mērķis ir nodrošināt sistemātisku un plānveidīgu pieeju Rīgas pilsētas ilgtspējīgas attīstības, kvalitatīvas publiskās ārtelpas un integrētas transporta sistēmas plānošanas un īstenošanas veicināšanā.

“Riga Agenda 2030” ietvaros klātesošie un sabiedrība tiks iepazīstināta ar Rīgas ilgtspējīgas mobilitātes Īstermiņa rīcības programmas atzinumu, kas kalpos par pamatu tālākiem soļiem konkrētām aktivitātēm, lai nodrošinātu cilvēku un komercdarbības vides mobilitāti, teritoriju sasniedzamību, objektu pieejamību un labāku dzīves kvalitāti.

Foto: publicitātes

Reģistrācija pasākumam ir obligāta un vietu skaits ir ierobežots. Reģistrācija.