Notiks grāmatas “Starp redzamajām robežām” atklāšana

7. Marts

Mākslinieka Pētera Sidara un dzejnieka Pāvila Raudoņa izstādes “Starp redzamajām robežām” ietvaros šī gada 10. martā plkst. 14.00 izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” notiks abu grāmatas atklāšana ar tādu pašu nosaukumu, kā arī tikšanās ar izstādes radītājiem un diskusija par laikmetīgās mākslas un literatūras savstarpējo mijiedarbību.


Grāmatu “Starp redzamajām robežām” dzejnieks un mākslinieks radījuši, iedvesmojoties literatūras un mākslas paralēlēs, krāsu saspēlēs un dzejas ritmos. Grāmatā Pāvila Raudoņa dzejas rindas caurvijas mākslinieka Pētera Sidara mākslas darbu attēlos, radot vienotu kompozīciju un daudzslāņainu piedzīvojumu ikvienam lasītājam.

Foto: publicitātes

Pāvils Raudonis par grāmatu ir teicis: “Ir redzamas robežas un robežas, kuras nevar ieraudzīt. To, kā dzeja pārtop gleznā un glezna pārtop dzejā, ir grūti pamanīt, jo tas mūsu visumā ir cilvēka acij netveramajā daļā. Bet mēs ar mākslinieku Pēteri Sidaru to esam uztvēruši savā redzes laukā.”

Pasākumu organizē Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība un izstāžu zāle “Rīgas mākslas telpa”. Izstāde “Starp redzamajām robežām” būs skatāma izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” līdz 17. martam, savukārt grāmata iegādājama apgāda “Jumava” grāmatnīcās un citos grāmatu apgādos.