Notiks fotoizstāde "Brīvības piemineklis - veltījums Latvijai"

23. Aprīlis, 2018

No 2018. gada 27. aprīļa līdz 20. maijam  Rīgas Sv. Pētera baznīcā, Reformācijas laukumā 1, būs skatāma fotoizstāde "Brīvības piemineklis - veltījums Latvijai". Izstādē eksponētas 100 fotogrāfijas, kurās iemūžināti sabiedriski un vēsturiski nozīmīgi notikumi, kas norisinājušies Brīvības pieminekļa pakājē. Fotoizstāde "Brīvības piemineklis - veltījums Latvijai" veltīta mūsu valsts simtgadei.


2015. gadā Brīvības piemineklim - Latvijas valstiskuma, latviešu tautas vienotības, neatkarības un brīvības simbolam apritēja 80 gadi. Piemineklis, kas ir celts par Latvijas iedzīvotāju saziedoto naudu, pieredzējis vairāku varu maiņu un padomju varas gados tam pat draudēja nojaukšana. Granītā un varā ietērptais Kārļa Zāles mākslas darbs, kura pakājē iekalti vārdi “Tēvzemei un Brīvībai”, ideju par neatkarību izsaka arhitektūras valodā – vērienīgās skulptūras izkārtotas vairākos līmeņos, atgādinot par Latvijai nozīmīgiem vēsturiskiem tēliem un notikumiem. Piecdesmit sešas skulptūras sakārtotas trīspadsmit skulpturālās grupās, kas izvietotas četros līmeņos. Bet pāri visam Brīvības statujas rokās vēl aizvien spoži mirdz trīs zvaigznes, kas veltītas Latvijas kultūrvēsturiskajiem reģioniem – Kurzemei, Vidzemei un Latgalei.

Fotoizstādē būs skatāmas unikālas pieminekļa atklāšanas fotogrāfijas, valsts svētku svinības un dažādu ceremoniju norises pieminekļa piekājē vairāk nekā 80 gadu garumā. Foto materiāls atlasīts sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku, Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīvu,  Aizsardzības ministriju, Izglītības ministriju, Valsts kanceleju, 1991. gada barikāžu muzeju, Valsts policiju, Rīgas kuģniecības un vēstures muzeju, vēsturniekiem un profesionāliem fotogrāfiem.

Izstādi rīko Rīgas pašvaldības aģentūra “Rīgas pieminekļu aģentūra” sadarbībā ar Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Sv. Pētera baznīcas pārvaldi  Rīgas domes Latvijas valsts simtgadei veltīto pasākumu ietvaros.

Ieejas maksa: pieaugušajiem 3.00 EUR, studentiem 2.00 EUR, skolēniem 1.00 EUR

Sīkāka informācija:  www.peterbaznica.riga.lv

Foto: publicitātes