Notiks Atvērto durvju diena Senioru zvanu centrā

19. Septembris, 2016

Trešdien, 21.septembrī, atzīmējot Eiropas sadarbības dienu, ikviens aicināts uz Atvērto durvju dienu Senioru zvanu centrā no pulksten 10.00-14.00, kur varēs iepazīties ar Senioru zvanu centra darbību, kas izveidots projekta „Būsim aktīvi! - Vecāka gadagājuma cilvēku sociālās izolētības mazināšana caur brīvprātīgo darbu Igaunijā, Latvijā un Somijā” ietvaros.


Projekta „Būsim aktīvi!” mērķis ir veicināt aktīvu dzīvesveidu Pērnavas, Rīgas, un Turku senioriem, iesaistot tos brīvprātīgajā darbā.

Vecāka gadagājuma cilvēki ar savu dzīves pieredzi, dažādām prasmēm un zināšanām var sniegt nozīmīgu ieguldījumu sabiedrībā. Neskatoties uz to, seniori bieži vien ir vientuļi un sociāli izolēti, kas atstāj negatīvu ietekmi uz viņu veselības stāvokli un vispārējo labklājību. Lai risinātu šo problēmu un veicinātu senioriem aktīvāku dzīves veidu, Rīgā darbojas Senioru zvanu centrs.

Senioru zvanu centrā varēs klātienē iepazīties ar tā darbību un uzdot interesējošos jautājumus zvanu centra operatoriem – brīvprātīgajiem senioriem.

Interesenti varēs saņemt arī Eiropas sadarbības dienas suvenīrus. Senioru zvanu centrs atrodas Rīgā, Bruņinieku ielā 5, 14.a korpusā 1. stāvā, 12 kabinetā (Rīgas 1.slimnīcas teritorijā).

Senioru pieredze, prasmes un zināšanas var būt nozīmīgas, diemžēl nereti viņi izvēlas dzīvot sociāli izolēti un uzskata, ka nespēs neko piedāvāt citiem, jo viņiem nepiemīt īpašas prasmes.

Lai vecāka gadagājuma cilvēkiem mazinātu sociālās atstumtības risku un veicinātu aktīvāku dzīvesveidu, 2016. gada februārī Rīgā tika izveidots Senioru zvanu centrs. Šajā zvanu centrā uz brīvprātības pamatiem katru darba dienu četras stundas pie trim mobilajiem tālruņiem dežurē un darbojas seniori.

Viņi sniedz informāciju gan par brīvprātīgā darba,  gan brīvā laika pavadīšanas iespējām, sociālajiem jautājumiem un dažādām aktivitātēm, ko piedāvā Rīgas pašvaldība.

Zvanu centrā gaidīti ir arī zvani no citiem senioriem, lai vienkārši izrunātos par sev aktuālām tēmām un atrastu saprotošus domubiedrus. Lai tiem senioriem, kas zvana uz šiem tālruņiem nenāktos tērēt savus līdzekļus, pēc zvana saņemšanas tiek piedāvāta iespēja atzvanīt.

Laika periodā no zvanu centra darbības sākšanas līdz pat šim brīdim ir reģistrēti apmēram 1040 zvani, kas apliecina senioru interesi par zvanu centra darbību. Par to, ka brīvprātīgais darbs aktīvajiem senioriem veido nozīmīgu viņi ikdienas dzīves daļu liecina arī fakts, ka Senioru zvanu centra darbības nodrošināšanā ir iesaistījušies apmēram septiņdesmit Rīgas seniori.