Noslēgušies vērienīgie ūdensvada renovācijas darbi Viestura prospektā

27. Novembris, 2017

Šonedēļ noslēdzas apjomīgie ūdensvada renovācijas darbi Viestura prospektā, kas ietilpst jaunā satiksmes pārvada pāri dzelzceļa sliežu ceļiem Sarkandaugavā būvniecības projekta ietvaros. Atlicis vēl tikai veikt ūdensvada hidraulisko pārbaudi, kā arī asfaltēšanas darbus Viestura prospektā.


Renovētā ūdensvada kopējais garums ir iespaidīgākais SIA “Rīgas ūdens” līdz šim realizēto projektu sarakstā – 4155 metri, līguma kopējā summa – 2 569 548 eiro (bez PVN). Būvniecības darbi tika veikti pa aptuveni 500 metrus gariem posmiem, ar beztranšeju metodi, tādejādi to laikā nebija būtisku satiksmes sarežģījumu. Dzelzsbetona ūdensvads tika renovēts ar ievilkšanas metodi, taču bez vecā ūdensvada sagraušanas, kā tas noticis vairāku citu projektu realizācijas gadījumos. Šī projekta realizācija ļaus uzlabot ūdensapgādes drošību Vecmīlgrāvja iedzīvotājiem un mazināt ūdensvada avāriju draudus.

Šie ūdensvada remontdarbi ietilpst apjomīgajā satiksmes pārvada pāri dzelzceļa sliežu ceļiem Rīga - Skulte ar pieslēgumiem pie Viestura prospekta projektā. Tā pirmā kārta paredz satiksmes pārvada izbūvi pār dzelzceļam, atslogojot esošo Tiltu ielas pārbrauktuvi.

Transports uz ostu tiks novirzīts no Sarkandaugavas centra. Savukārt projekta otrā kārta paredz Tvaika ielas pārbūvi no Ganību dambja līdz jaunajam satiksmes pārvadam. Šo projektu realizējot tiks likvidēti dzelzceļa pārbrauktuves Tilta ielā radītie sastrēgumi Sarkandaugavā un ievērojami atvieglota Vecmīlgrāvja, Vecāķu un Jaunciema iedzīvotāju nokļūšana pilsētas centrā un no tā atpakaļ mājās. Plānots, ka šis pārvads tiks pilnībā izbūvēts līdz 2021. gadam.

Foto: Rīgas ūdens