Noslēgusies ūdensvada pārbūve Marijas ielas posmā no Merķeļa ielas līdz Dzirnavu ielai

9. Augusts, 2019

Šonedēļ pabeigta ūdensvada pārbūve Marijas ielas posmā no Merķeļa ielas līdz Dzirnavu ielai. Tas veikts apkaimes iedzīvotāju ūdensapgādes drošības uzlabošanai, kā arī sakārtojot apakšzemes komunikācijas 2020. gadā paredzētajai Marijas un Aleksandra Čaka ielu asfaltēšanai.


Foto: publicitātes

Maģistrālais ūdensvads pārbūvēts ar beztranšejas metodi, kopējais šī posma garums ir 360 metri. Līdz šim šeit bija tērauda ūdensvads, kas savu laiku jau bija nokalpojis. Remontdarbu rezultātā esošajā ūdensvadā ar diametru 500 mm ievilkts jauns ķeta jeb čuguna 400 mm diametra ūdensvads.

Būvdarbu laikā ūdenspadeve netika traucēta. Jaunais ūdensvads Marijas un Merķeļa ielu krustojumā pieslēdzas iepriekš jau rekonstruētajam ūdensvada komunikāciju mezglam, un trases turpinājumā savienojas ar pagājušajā gadā izbūvēto ūdensvadu posmā no Raiņa bulvāra līdz Radio ielai.

Foto: publicitātes

Rekonstrukcijas darbu laikā tika pārbūvēts ūdensvads ar kopējo garumu 565 metri, turklāt daļa būvdarbu tika veikti arī zem Pilsētas kanāla – ar horizontāli vadāmās urbšanas metodi.