Noslēdzies Rīgas Dzemdību nama fasādes remonts (FOTO)

12. Aprīlis, 2017

Šodien, 12. aprīlī noritēja svinīgā Rīgas Dzemdību nama renovētās fasādes atklāšana. Piedāvājam lasītāju uzmanībai fotoreportāžu no šī notikuma.


Dzemdību nama septiņstāvu ēka un tā ēkas daļa, kur atrodas galvenā ieeja, tika nodota ekspluatācijā 1978. gadā un kopš tā laika tai nav veikts kapitālais remonts.

Veicot ēkas apsekošanu, tika atklāti dažādi trūkumi fasādē, piemēram – šuves starp ķieģeļiem ir izdrupušas, kā rezultātā tajās iekļūst lietus ūdens, kas savukārt bojā dekoratīvos ķieģeļus, kuri pastiprināti drūp. Savukārt energoaudita laikā tika konstatēts, ka izdrupušajās šuvēs rodas ievērojams siltuma zudums.

Pirms astoņiem mēnešiem pēc Rīgas domes Īpašuma departamenta pasūtījuma tika uzsākti 1978.gadā celtā Dzemdību nama septiņu stāvu mūra ēkas fasādes atjaunošanas darbi. Atjaunošanas darbu laikā, izmantojot ventilējamo fasāžu sistēmas tehnoloģiju, ir nosiltināta nama fasāde 8100 kvadrātmetru platībā. Objektā tika nomainīti 410 logi un nomanītas 820 ārējās palodzes un deviņas ārdurvis. Darbus pēc Rīgas domes Īpašuma departamenta pasūtījuma veica pilnsabiedrība “JPG 2B”. 

Fasāde tika siltināta un veidota kā ventilējamā fasāde, kura salīdzinājumā ar tradicionālo siltināšanas metodi ietver ilgāku fasādes kalpošanas laiku - ilgmūžību, samazina troksni, veidojot skaņas izolāciju, nodrošina lielāku siltumefektivitāti.

Rīgas Dzemdību nama jaunā fasādes projektu autore ir Rīgas domes Īpašuma departamenta projektu vadītāja – arhitekte Dace Baidekalne: “Fasādes atjaunošanā centos atrisināt divus uzdevumus – panākt, lai ēkas topošā fasāde smalkjūtīgi iekļautos apkārtējā vidē, vienlaikus izprotot, ar kādām emocijām daudziem saistās šī ēka – mīlestību, rūpēm, cerību un ticību. Tieši šeit, kur pasaulē nāk jaunas dzīvībiņas, svarīgi likās ēkas fasādē ievīt sargājošus simbolus – sudraba lietutiņu, putna spārnus un tikko nojaušamu sirds formu, kā svētību, aizsardzību un mīlestību.”

Šā gada pirmajos trijos mēnešos Rīgas dzemdību namā piedzimuši jau mazuļi. Janvārī 509, februārī 523 un martā 546 mazuļi.

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv