Noslēdzies “Rīgas čempionāts loka šaušanā 2018”

26. Novembris, 2018

Sestdien, 24. novembrī, Rīgas Nacionāla Sporta Manežā (Kojusalas iela, 9) notika  “Rīgas čempionāts loka šaušanā - 2018”. Sacensības organizēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar  Latvijas loka šaušanas federāciju.


Šogad sacensībās piedalījās 159 sportisti no Lietuvas, Baltkrievijas, Polijas, Igaunijas, Krievijas, Kazahstanas, Moldovas, Somijas un Latvijas. Tās bija lielākā mēroga loku šaušanas sacensības pēdējos gados Latvijā. Tā kā sacensībās startēt gribētāju bija vairāk, nekā iespēju, tas tikai pierādīja pieaugošo interesi par loku šaušanu sportistu vidū.

Foto: publicitātes

Loka šāvēji  startēja četrās  kategorijās – rekursīvs (R), kompakt (C), neaprīkots (N) un tradicionāls (T). To vidū Latvijas, Baltijas, pasaules un  Eiropas rekordisti un čempioni. Eiropas kausu ieguvēji. Olimpiada-2012 Londonā un Olimpiada-2016 Rio dalibnieki.  Līdz ar to sacensību kvalifikācijas līmenis bija augsts.

Foto: publicitātes

Lai nostiprinātu un attīstītu sadarbību, šajā čempionātā tika realizēta ideja aicināt komandas no Rīgai draudzīgām pilsētām: Viļņas, Varšavas, Minskas, Tallinas, Tartu, Astanas, Sankt-Peterburgas un Maskavas.

Sacensības tiesāja Eiropas kvalifikācijas tiesnesis, kas nenoliedzami paaugstināja sacensību statusu, jo gan Latvijas sportisti, gan viesi novērtēja sacensību augsto kvalitāti un organizētības līmeni, kas dod iespēju turpmākajos gados sacensības organizēt vēl plašākā mērogā un padarīt Rīgu par loka šāvējiem atpazīstamu pilsētu.

Foto: publicitātes

Latvijas loka šaušanas federācija un  dalībnieki  sacensības „Rīgas čempionāts 2018” izsaka lielu pateicību RD Izglītības, kultūras un sporta departamentam par atbalstu! Čempionātu arī atbalstīja viestnīca „Islande Hotel Riga” un A/S „Venden". Esam pateicīgi Rīgas Nacionāla Sporta Manežas darbniekiem par aktivo palīdzību  manēžas sagatavošanai sacensībam. 

Foto: publicitātes

Rīgas čempioni:

  • Rimma Matvejeva (LV) un Dan Olaru (MDA) - rekursīvs loks;
  • Emily Hoim (EST) un Maksims Zakharenko (RUS) – kompaktloks; 
  • Marina Rjabkova (LV) un Aleksandrs Zalivakins (RUS) - neaprīkots loks; 
  • Inge Sirkel-Suviste (EST) un Kulgar Kolk (EST) -  tradicionāls loks.

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes