Noritēs izciliem notikumiem un kultūras personībām veltītu unikālu Latvijas monētu izstāde

18. Oktobris, 2018

No 2018. gada 19. oktobra līdz 2. decembrim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (DMDM; Rīgā, Skārņu ielā 10) būs skatāma projekta “TIEŠI LAIKĀ. Dizaina stāsti par Latviju” otrā satelītizstāde “Kvalitātes etalons”, kas iepazīstinās ar Latvijas naudas monētām, veltītām izciliem notikumiem un kultūras personībām.


Nauda pilda ne tikai maksāšanas līdzekļa, bet arī valsts reprezentācijas funkcijas, it sevišķi ja tai ir augsta mākslinieciskā vērtība. Apzinoties naudas zīmju simbolisko un estētisko nozīmību, Latvijas Banka kopš 1993. gada pievērš īpašu uzmanību monētu inovatīvam mākslinieciskajam, tehniskajam vai tematiskajam risinājumam. Divdesmit piecu gadu laikā ir radīti unikāli kolekcijas monētu paraugi, kas kopumā veido daudzpusīgu stāstu par Latviju kā nacionālā, tā starptautiskā kontekstā.

Foto: publicitātes

 
Katra kolekcijas monēta atšķiras ar oriģinālo dizainu. Būtībā tie ir miniatūri mākslas darbi, kuros pamatidejas savītas ar filigrānu izpildījumu.
Latvijas Bankas kolekciju monētas ir iekļautas Latvijas Kultūras kanonā.
 

Foto: publicitātes

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs lepojas ar to, ka Latvijas Banka ir uzdāvinājusi pilnu kolekcijas monētu komplektu muzeja krājumam. Sagaidot Latvijas valsts simtgadi, DMDM piedāvā iepazīties ar nelielu šīs kolekcijas daļu – svarīgiem kultūras notikumiem un personībām veltītajām monētām. Tāpat izstādē būs reta iespēja iepazīties ar atsevišķām ģipša formām, no kurām tika izgatavotas monētu matricas. Ekspozīcija bagātinās priekšstatu par to, kā tapušas monētas, kuras noteikti kalpos kā mūsu kultūras un dizaina kvalitātes etalons jaunu vērtību radīšanā 21. gadsimtā.

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes