No tirgus letes līdz galdam: Svētku pirkumi Rīgas Centrāltirgū

30. Decembris, 2016

Nebūtu iespējams izjust Jaungada svētkus bez došanās uz Rīgas Centrāltirgu. Šo dārzeņu, marināžu, kūpinātas gaļas, dārgu melno ikru burciņu un parasta mājas speķa pārpilnību nenovērtēs vien retais viesis. Portāls riga.lv ieskatījās Rīgas Centrāltirgū un uzzināja, ko varētu likt svētku galdā.


Zinātāji un pastāvīgie apmeklētāji jau sen iecienījuši noteiktus pārdevējus, kas vienmēr atliek viņiem labāko gabaliņu. Bet tie, kas uz tirgu atnāk pirmo reizi, lielajos tirgus paviljonos apjūk; simtiem gaļas, sieru, piena produktu veidi – ir, no kā izvairīties, bet tikpat viegli var arī apjukt.

Pirmkārt, protams, marināde. Kaut vai tikai marinētus un sālītus gurķus vien var atrast jebkurai gaumei. No klasiskiem līdz mucā sālītiem, ar ķiploku. Garšīgi! Sautēti kāposti ir atrodami no pašiem skābākajiem līdz vissaldākajiem. Pēc vēlēšanās iespējams atrast arī ar mārrutkiem vai burkāniem. Savukārt tomātus šeit var atrast gan konservētus, gan marinētus.

Foto: Riga.lv

Dārgi, taču neiedomājami garšīgi – marinēti lakši, bet ķiploku, kā rāda prakse, vajag pavisam nedaudz. Savukārt kāposti ar kurkumu granātābolu vai biešu sulā – vienkārši dievīgi!

Piena nodaļā nepaejiet garām nelielam veikaliņam ar Holandes sieriem. Jā, ir arī jau ierastie vietējie veidi, bet, ja ir vēlme pēc kaut kā izsmalcinātāka, jādodas tur. Kazas siers ar nātrēm vai āboliņu, cietie sieri, kas izturēti līdz 26 mēnešiem, ar kardamonu un zaļumiem... nogaršojiet, izvēlieties, izbaudiet.

Foto: Riga.lv

Arī zivju nodaļa, protams, ir pilna dažādu piedāvājumu. Šeit ir gan dzīvas stores, gan ikri, gan kūpināts lasis. Ir pat iespēja pasūtīt gatavas kanapē maizītes ar siļķi un vārītu olu – tieši no tirgus letes uz svētku galdu.

Foto: Riga.lv

Gaļas nodaļā, protams, ir desas, kūpinājumi, speķis, pastētes un pat ribiņas grilam. Mēs apstaigājām gandrīz visu paviljonu, bet visdraudzīgākā gaisotne valda gaļas pārstrādes uzņēmuma “Nākotne” letē, un kā balvu par savu darbu saņēmām kūpinātas desiņas. Varētu teikt, ka mūs uzpirka! Taču šajā paviljonā jānogaršo viss – garšvielas, kūpināšanas metode un pat aromāts var ietekmēt garšu, kas nozīmē papildus baudu no svētku galda.

Foto: Riga.lv

Rīgas Centrāltirgū var ierasties no paša rīta un mierīgi izstaigāt līdz pat pašam vakaram, jo ir vēlme apskatīt pilnīgi visu: riekstus, eksotiskus augļus, svaigi ceptu maizi, mājas biezpienu, garšvielas, kas tiek sajauktas īpaši jums, saldumus, ieskaitot sausos augļus un halvu, un vēl daudz ko citu.

Un, ja jau sēžamies pie Jaungada galda, tad lai tas ir ne tik daudz oriģināls, kā sātīgs un gardumu pilns! Galu galā sālīti gurķi viesiem pie sirds iet daudz labāk, nekā izsmalcinātas mandeles vai austeres! Pārbaudīts!