No maija beigām “Rīgas siltums” sāks hidrauliskās pārbaudes (saraksts ar datumiem, kad tiks atslēgts karstais ūdens!)

30. Aprīlis, 2019

Uzņēmums “Rīgas siltums” no maija līdz jūlijam veiks siltumtīklu hidrauliskās pārbaudes. Hidraulisko pārbaužu laikā apkaimēs, kas norādītas tabulā, norādītajos datumos īslaicīgi tiks pārtraukta karstā ūdens padeve.


Pēdējo 20 gadu laikā siltumapgādes uzņēmums “Rīgas siltums” ir pilsētā ir veicis siltumtīklu nomaiņu 693 kilometru garumā, turklāt ar bezkanāla nomaiņas metodi rekonstruēti 270 kilometri siltumtīklu. Šogad plānots atjaunot vēl 6 kilometrus siltumtīklu.

Taču vēl aptuveni 370 kilometriem siltumtīklu, kas 60.-80. gados uzstādīti ar kanālu metodi, nepieciešama rūpīga uzraudzība. Un, lai pārbaudītu, cik tie ir gatavi nākamajai sezonai, siltumtīkli tiek pārbaudīti zem augsta spiediena.

“Pirms apkures sezonas sākuma mēs meklējam problemātiskās vietas un labojam tās. Apkures sezonā siltumtīklu temperatūra ir ļoti augsta un veikt pārbaudes vairs nevar,” atzīmēja RS valdes loceklis Uldis Osis.

Liela daļa hidraulisko pārbaužu tiks veiktas Daugavas labajā krastā. Zemāk pievienojam pārbaužu norises vietu un datumu sarakstu.

Foto: Rīgas siltums

Hidraulisko pārbaužu laikā īslaicīgi tiks atslēgts karstais ūdens. Par katru konkrēto pārbaudi iedzīvotājiem tiks paziņots, izliekot paziņojumus uzņēmuma mājaslapā www.rs.lv, kā arī māju kāpņu telpās.

Visi siltumtīkli tiek atdzesēti līdz 40 grādiem, jo ir noplūdes risks. Bet, tā kā liela daļa siltumtīklu atrodas uz ielām, tad negaidītas avārijas gadījumā (ja plīsusi caurule), uz ielas negāžas verdošs ūdens.

Tāpat ūdens tiek iekrāsots zaļš ar fluorescētu šķidrumu. Krāsviela nav kaitīga un tā tiek izmantota pārtikas rūpniecībā.

Taču noplūdes gadījumā jebkurš cilvēks sapratīs, ka šis ūdens ir no siltumtīkliem un uzreiz var zvanīt pa bezmaksas tālruni 80 0000, lai ziņotu par problēmu.

“Tā mums izdodas konstatēt noplūdes 10 minūšu laikā un uzreiz ķerties pie remontdarbiem,” atzīmēja Osis.

Foto: Rīgas siltums