No 14. līdz 20. aprīlim Rīgas Pašvaldības policijareģistrējusi 5007 notikumus

22. Aprīlis

Rīgas Pašvaldības policijā ( RPP) laika periodā no 7. līdz 13. aprīlim pavisam reģistrēti 5007 notikumi (no tiem tikai900 ar mobilās lietotnes palīdzību). Tāpat saņemti 207 personu iesniegumi.


Šajā laikā pašvaldības policija īpaši pievērš uzmanību ārkārtas stāvokļa ierobežojumu kontrolei. Saņemti 254 izsaukumi par ārkārtas stāvokļa ierobežojumu neievērošanu, patrulējot, konstatēti 104 ārkārtas situācijas ierobežojumu neievērošanas gadījumi. Tāpat pašvaldības policija veica 531 reidu par ierobežojumu neievērošanu. Pavisam kopā apsekota 1681 adrese un policijas redzeslokā nonākušas 433 personas, kas neievēro noteiktos ārkārtas situācijas ierobežojumus. Policijas darbinieki ir sastādījuši 304 administratīvā pārkāpuma protokolus par soda naudas uzlikšanu. Tāpat konstatēti 292 ārkārtas situācijas ierobežojumu neievērošanas gadījumi (tas ir par 46 % vairāk kā iepriekšējā nedēļā).

16. aprīlī neilgi pēc plkst. 20.00 Rīgas Pašvaldības policijas Latgales pārvaldes darbinieki, patrulējot Latgales priekšpilsētā, Salacas ielā pamanīja trīs vīriešu kompāniju, kuri stāvēja daudzdzīvokļu nama pagalmā un sarunājās. Valstī noteiktā divu metru distance šajā gadījumā nebija ievērota ne tuvu.Kārtības sargi piegāja pie trijotnes un uzsāka sarunu, atgādinot par ārkārtējo situāciju un spēkā esošajiem ierobežojumiem. Sarunas laikā vīrieši pauda neizpratni par aizliegumu pulcēties trijatā. Turklāt viens no vīriešiem informāciju par vīrusa izplatību nosauca par viltus ziņām un apgalvoja, ka arī informācija par bojāgājušajiem pasaulē ir nepatiesa. Savu viedokli pārkāpējs pamatoja ar skaidrojumu „tā vienkārši ir”. Kad kārtības sargs jautāja, kādēļ kompānija neievēro ierobežojumus, pārkāpējs atbildēja, ka „nevēlas komentēt stulbumu”".

Uz šādu atbildi policists pārkāpējiem paskaidroja, ka viņiem ir tiesības ticēt, kam vien viņi vēlas, taču tas viņus neatbrīvo no pienākuma ievērot valstī noteiktos ierobežojumus. Ņemot vērā pārkāpēju bezrūpīgo attieksmi pret ierobežojumiem, kārtības sargi nolēma katram piemērot 100 eiro naudas sodu.

Lemjot par soda apmēru, kārtības sargi vērtē ne tikai pārkāpuma apstākļus, bet arī pārkāpēju attieksmi pret izdarīto. Lielākoties tiek piemērots minimālais sods - 10 eiro apmērā. Likums paredz, ka fiziskām personām var piemērot līdz pat 2000 eiro lielu naudas sodu.

Savukārt, sestdienas, 18. aprīļa, vakarā Rīgas Pašvaldības policijas darbinieki, patrulēšanas laikā Rumbulā, pamanīja pāris simtus automašīnu, kuru vadītāji bija sapulcējušies bijušajā Rumbulas lidlaukā. Kārtības sargi nolēma pārliecināties, ka visi atpūtnieki patiešām atrodas savos spēkratos, nevis blakus tiem rīko ballītes, pārkāpjot distancēšanās noteikumus. Pa gabalu bija redzams, ka vairākas kompānijas, tuvojoties policijai, sakāpj automašīnās, taču lielā attāluma dēļ nebija iespējams izšķirt konkrētus pārkāpējus. Tomēr bija arī divas kompānijas, kuras klaji neievēroja distancēšanās ierobežojumus pat brīdī, kad policisti bija blakus.

Vienā gadījumā kārtības sargi konstatēja trīs atpūtniekus, kuri pulcējās un neizrādīja nekādu nožēlu par izdarīto, bet otrā gadījumā konstatēta četru cilvēku kompānija. Jāpiebilst, ka viens no pārkāpējiem ne tikai bija manāmā alkohola reibumā, bet pat dzēra alu policista klātbūtnē. Kopā vakara gaitā par distancēšanās noteikumu neievērošanu sastādīti septiņi protokoli. Vienā no septiņiem protokoliem pat lemts piemērot 250 eiro naudas sodu, jo pārkāpējs izrādīja klaju neizpratni par ierobežojumiem. Šim pašam vīrietim piemērots arī 140 eiro naudas sods par alkohola lietošanu publiskā vietā.

Atgādinām, ka distancēšanās noteikumi ir jāuztver nopietni, jo tie paredzēti, lai ierobežotu vīrusa Covid-19 izplatību Latvijā. Formāli katrs autovadītājs individuāli nepārkāpj noteikumus, ja vairākas automašīnas sabrauc vienā vietā un visi paliek savās mašīnās. Diemžēl Rumbulas lidlaukā redzētais liecina, ka liela daļa iedzīvotāju ierobežojumus klaji ignorē un pulcēšanās notiek arī ārpus automašīnām. Policija arī turpmāk nedēļas nogalēs pievērsīs uzmanību situācijai Rumbulas apkārtnē.

Tā kā valstī skolēniem noteiktas attālinātās mācības un tādi ārpus stundu pasākumi kā mūzikas skolas un sporta pulciņu nodarbības nenotiek, arvien vairāk nepilngadīgie aizturēti smēķējot un lietojot alkoholiskos dzērienus.

Tā 18. aprīlī ap desmitiem vakarā Videonovērošanas centra darbinieki pamanīja, ka Vecpilsētas ielā uz ielas pulcējas vairākas personas, iespējams, kādā no dzīvokļiem notiek ballīte. Policistiem ierodoties jau no ielas redzēja, ka otrā stāva dzīvoklī vairāki jaunieši lieto, iespējams, alkoholiskos dzērienus un smēķē tabakas izstrādājumus. Tika veikta datu pārbaude, un par distancēšanās noteikumu neievērošanu sastādīti 11 protokoli. Uz aizdomu pamata par narkotisko vielu reibumu tika aizturētas trīs personas, kuras tālāko procesuālo darbību veikšanai nogādātas Alkohola, narkotisko un psihotropo vielu reibuma ekspertīzes nodaļā Tvaika ielā analīžu nodošanai.

Neskatoties uz noteiktajiem ierobežojumiem sabiedrisko vietu apmeklēšanā, nedēļas laikā RPP darbinieku redzeslokā nonāca 142 nepilngadīgas personas, no tām meklēšanā bija izsludinātas četras personas. Apsekotas 208 nepilngadīgo dzīvesvietas un pulcēšanās vietas, noformētas piecas izpildes lietas ,,Par audzinoša rakstura piespiedu līdzekļu piemērošanu bērniem”.

Pavisam pagājušajā nedēļā Rīgas Pašvaldības policijas redzeslokā nonākušas 2041 persona, no kurām 214 aizturētas. Reģistrēti 1273 administratīvie pārkāpumi, no tiem 641 par auto stāvēšanas un apstāšanas noteikumu neievērošanu autovadītājam klāt neesot. Tāpat Rīgas ūdeņos atrasti un izņemti 11 nemarķēti zvejas rīki.