No 1. novembra - jauns autobusu maršruts Nr. 58 Vecmīlgrāvis – Purvciems (papildināts)

18. Oktobris, 2016

No 1. novembra darba dienās no Vecmīlgrāvja līdz Purvciemam (Vaidavas ielai) sāks kursēt jaunais autobusa maršruts – Nr. 58. Šādu lēmumu šodien, 18. oktobrī pieņēma Rīgas domes Licencēšanas komisija.


Šie rajoni, starp kuriem ceļš ar automobili mērojams 20 minūšu laikā, ar sabiedrisko transportu nekad agrāk nav bijuši savienoti. Purvciema iedzīvotājiem, lai aizbrauktu līdz Vecmīlgrāvim (kas atrodas arī teju rokas stiepiena attālumā no Vecāķu pludmales), līdz šim nācies vairākas reizes veikt pārsēšanos. Arī Vecmīlgrāvja iedzīvotājiem, kuriem blakus neatrodas neviens lielais tirdzniecības centrs, nācies braucienam uz Purvciemu tērēt vairāk nekā stundu. Taču visgrūtāk bijis tiem, kam transports starp šiem rajoniem bijis nepieciešams personīgu iemeslu vai darba dēļ, kas atrodas „otrā pilsētas galā”.

Jaunais maršruts Nr. 58 šīs problēmas atrisina. Autobuss kursēs darba dienās, faktiski katru pusstundu, sākot no sešiem rītā līdz pusvienpadsmitiem vakarā. Vecmīlgrāvī gala pietura būs „D/P Vecmīlgrāvis”, savukārt Purvciemā – Vaidavas ielas pietura.

Jāatzīmē, ka autobuss abus rajonus savienos, izmantojot Rīgas Austrumu maģistrāles posmu, kas sākas Viestura prospektā un beidzas ar Brīvības ielu (pie lielveikala „Elkor”). Tāpēc autobuss neiebrauks Sarkandaugavā. 

Jaunais maršruts būtiski atvieglos minēto apkaimju iedzīvotāju pārvietošanos starp tām un nodrošinās plašu piekļuvi citām Rīgas apkaimēm. Braucot virzienā no Vecmīlgrāvja, pasažieriem būs iespēja pa ātrāko iespējamo ceļu nokļūt Brīvības gatvē un Purvciemā, lai tālāk pārsēstos citos sabiedriskā transporta maršrutos, tādos kā 1., 5., 14., 16., 21., 40., 48., 49. autobusa un 12., 13., 14., 16., 17., 18., 23. trolejbusa maršruts. Braucot virzienā no Purvciema, pasažieriem būs iespēja pa ātrāko iespējamo ceļu nokļūt Sarkandaugavā un Vecmīlgrāvī, kā arī pārsēsties 11., 19., 24., 29. autobusa maršrutā. Visi iepriekš minētie maršruti nodrošina plašu piekļuvi citām Rīgas apkaimēm. 

Šobrīd sabiedriskā transporta pasažieri patērē apmēram 50-55 minūtes, lai nokļūtu no Vecmīlgrāvja uz Brīvības gatvi, bet, izmantojot jauno maršrutu, tas aizņems par 23-28 minūtēm mazāk. 

No Purvciema autobuss brauks pa Vaidavas ielu, Ieriķu ielu, Gustava Zemgala gatvi, Viestura prospektu, Mīlgrāvja ielu, Jaunciema gatvi, Emmas ielu, A.Dombrovska ielu, Baltāsbaznīcas ielu, Atlantijas ielu. 

No Vecmīlgrāvja autobuss brauks pa Atlantijas ielu, Meldru ielu, Kreimeņu ielu, A.Dombrovska ielu, Emmas ielu, Jaunciema gatvi, Mīlgrāvja ielu, Viestura prospektu, Gustava Zemgala gatvi, Ieriķu ielu, Dzelzavas ielu, Vaidavas ielu. 

58. autobusa maršruta karti skatīt šeit.

58. autobusa maršruta kustības sarakstu skatīt šeit.

Vienlaikus informējam, ka no 1. novembra 48. autobusa maršrutā ieviesta pieturvieta „Brīvības gatve” virzienā uz Sarkandaugavu. 

Tāpat no 1. novembra būs izmaiņas 2. un 24. maršruta autobusa kustības sarakstos darba dienā.  

Foto: No Vadima Faļkova Facebook profila