No 1. augusta atvieglojumus braucieniem Rīgas sabiedriskajā transportā var saņemt abi daudzbērnu ģimenes vecāki

31. Jūlijs, 2017

No šī gada 1. augusta Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā dzīvesvietu deklarējušie abi daudzbērnu ģimenes vecāki, kuriem ir trīs līdz pieci bērni līdz 18 gadu vecumam vai bērni vecumā no 18 gadiem līdz 24 gadiem, kas ir vispārējās izglītības iestādes klātienē izglītojamie, profesionālās pamatizglītības, arodizglītības vai profesionālās vidējās izglītības programmās profesionālās izglītības iestādēs klātienē izglītojamie vai augstākās izglītības iestādēs pilna laika studējošie, var saņemt atvieglojumus braukšanai galvaspilsētas sabiedriskajā transportā.


Lai saņemtu atvieglojumus, vispirms nepieciešams saņemt personalizēto e-talonu vai Rīdzinieka karti. To var izdarīt jebkurā “Rīgas satiksmes” klientu apkalpošanas centrā, kuru atrašanās vietas un darba laikus var skatīt šeit.

Noformēt atlaižu saņēmēja statusu var “Rīgas satiksmes” klientu apkalpošanas centros, līdzi ņemot šādus dokumentus: pasi vai eID; skolēna, profesionālās izglītības iestādes izglītojamā vai studenta apliecību vai izglītības iestādes izziņu, vai līgumu ar izglītības iestādi par katru bērnu no 18 līdz 24 gadiem.

Abiem daudzbērnu ģimenes vecākiem braukšanai “Rīgas satiksmes” tramvajos, autobusos un tramvajos piemēroti atvieglojumi 60% apmērā - t.i. mēneša biļete visām mēneša dienām vienā tramvaja, trolejbusa vai autobusa maršrutā maksā 10,00 eiro, bet mēneša biļete visām mēneša dienām visos tramvaju, trolejbusu vai autobusu maršrutos – 16,00 eiro.

Līdz šim braukšanas maksas atvieglojumi pienācās tikai vienam no daudzbērnu ģimenes vecākiem, kas audzina no trīs līdz pieciem bērniem. Pēc grozījumiem Rīgas pašvaldības saistošajos noteikumos nr.89 “Par braukšanas maksas atvieglojumiem Rīgas pilsētas sabiedriskā transporta maršrutu tīklā”, turpmāk atlaides var saņemt abi vecāki.

Atzīmēsim, ka vecāki, kuri audzina vairāk par pieciem bērniem, Rīgas sabiedriskajā transportā var braukt bez maksas.

“Rīgas satiksme” atgādina, ka pieteikties vizītei klientu apkalpošanas centram var “Rīgas satiksmes” mājas lapā.