No 1. aprīļa Akropoles apkārtnē mainījusies infrastruktūra: jauni luksofori un sabiedriskā transporta pietura, piebraucamie ceļi

29. Marts

Pirmdien, 1. aprīlī, darbu uzsākusi jaunā infrastruktūra, kas izbūvēta saistībā ar tirdzniecības un izklaides centra "Akropole" atklāšanu. Satiksmes izmaiņas attiecas gan uz automašīnu vadītājiem, gan sabiedriskā transporta lietotājiem.


No pirmdienas sāks darboties jaunuzbūvētais viadukts Krasta ielā, kas savieno Krasta ielu ar iepirkšanās centra autostāvvietu, iebrauktuve “Akropoles” teritorijā no Maskavas ielas, kā arī izbraukšana no tās uz Maskavas ielu un šeit uzstādītie luksofori. Tāpat autobraucēju rīcībā tiks nodotas papildu joslas, lai nogriezos no Maskavas ielas uz Slāvu ielu, un papildu joslas uz apgriešanos Slāvu ielā. Darboties sāks arī uz Slāvu un Salaspils ielām uzstādītie luksofori.

Kā ziņo Rīgas domes Satiksmes departamenta speciālisti, līdz šim, šis ir tehniski sarežģītākais un apjomīgākais luksoforu objekts Rīgā. Luksoforu objekts konkrētos diennakts laikos atvieglos satiksmes plūsmu Maskavas ielas posmā pie Dienvidu tilta.

Turpmāk autovadītājiem nevajadzēs ik reizi apstāties pirms tramvaja sliedēm, lai nokļūtu uz Dienvidu tilta vai Krasta ielas, jo transportlīdzekļiem luksoforā sarkanais signāls iedegsies tikai pēc tramvaja izsaukuma (šim nolūkam uz sliedēm pirms krustojuma ir uzstādīti sensori, kas savienoti ar luksoforu. Tādējādi, braucot tramvajam, vadītājiem automātiski iedegas sarkanā gaisma).

Izbraukšanai no jaunā tirdzniecības centra uz Maskavas ielu ir izbūvētas trīs satiksmes joslas. Luksofora signāls tajā pārslēgsies tikai pēc pieprasījuma un tikai atbilstoši izbraucošo automašīnu faktiskajam skaitam. Luksofori izbraukšanai uz Maskavas ielu nodrošinās “zaļo vilni”, lai ērti varētu izbraukt un šķērsot tramvaja sliedes.

Tāpat no pirmdienas tiks atklāts luksoforu objekts Salaspils ielā, kas nodrošinās izbraukšanu no t/c “Akropole” un no Slāvu ielas, kā arī regulējamas gājēju pārejas pāri Salaspils ielai.

Ņemot vērā objekta sarežģītības pakāpi, satiksmes organizācijas speciālisti pēc luksoforu objekta ieslēgšanas vērtēs un analizēs satiksmi kopumā, lai pēc nepieciešamības un satiksmes plūsmas to varētu koriģēt, kā arī novērst citas tehniskas nianses, ja tādas tiks novērotas.

Satiksmes departaments paredz, ka no 4.aprīļa, kad oficiāli tiks atklāts tirdzniecības centrs, satiksmes intensitāte Maskavas, Slāvu un Salaspils ielu apkārtnē neprognozējami palielināsies, radot satiksmes sablīvējumu.

Savukārt sabiedriskā transporta pasažieru ērtībai no 1. aprīļa būs pieejamas jaunizveidotās sabiedriskā transporta pieturas "Kuzņecovs" Salaspils ielā, kurās turpmāk pieturēs 18. maršruta autobuss, 15. maršruta trolejbuss, kā arī 204. un 316. maršruta mikroautobusi.

Infrastruktūras izveidē un uzlabošanā ieguldīti kopumā 7 miljoni eiro un pēc visu iecerēto labiekārtošanas un apzaļumošanas darbu pabeigšanas, sakoptā un skaistā vide priecēs ne tikai vietējās apkaimes iedzīvotājus, bet arī ikvienu Latgales priekšpilsētas viesi.

Jau ziņots, ka jauno iepirkšanās centru atklās 4. aprīlī. Teju 170 nomnieku vidū ir gan modes un dzīvesstila preču veikali, gan dažādu pakalpojumu sniedzēji, restorāni un kafejnīcas. Pie iepirkšanās centra būs pieejama plaša stāvvieta 2300 automašīnām.