Neparastie atradumi Doma laukuma tirdziņā: vieta skūpstiem, latvāņu medus un kaņepju šokolāde

15. Decembris, 2017

Katru gadu Ziemassvētku tirdziņš Doma laukumā priecē pilsētu ar visdažādākajiem brīnumiem. Tirgus piesaista tūristus no visas pasaules, bet ieskatīties, kas šeit ir atrodams, vajadzētu arī vietējiem: pamedīt neparastas latviešu meistaru darinātas dāvanas, noglaudīt aitiņas vai sasildīties ar pikanto karstvīnu


Foto: Riga.lv

Šīs laimes pogas un “laimītes” var piešūt, piemēram, pie mēteļa vai šalles. Tās veido keramiķa jaunākais dēls un runā, ka katrai krāsai esot īpaša nozīme: sarkanā mīlestībai, zaļā auglībai, tās var turēt mājās uz palodzes vai dārzā, bet ir arī divu krāsu pogas, kas paredzētas balansam un līdzsvaram. Savu “biznesu” puika uzsācis trīs gadu vecumā, un toreiz tās vēl nav īpaši līdzinājušās pogām – tagad var pamanīt, kā augusi meistarība.

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Šī lete pilnībā sastāv tikai no kaņepju produktiem! Šeit ir gan tradicionālais kaņepju sviests, gan kraukšķīga kaņepju šokolāde un dažādas pesto mērces, kuru pamatā izmantotas kaņepes.

Foto: Riga.lv

Visus koka priekšmetus, kas redzami uz manas tirgus letes, es veidoju pats. Šīs trīs lietas es plānoju pārdot par nepieklājīgi augstu cenu: visu šo naudu ziedošu Rīgas Kristīgās vidusskolas brīvā laika centram „Jota”, kur dodas mani bērni.

Foto: Riga.lv

Mums ir 6 mazu medus burciņu veidi, un starp tiem ir arī latvāņu medus! Tas ir lieliski, jo parasti no tā cenšas atbrīvoties.

Foto: Riga.lv

Ikviens apmeklētājs pēc garšas var pievienot vēl kaut ko: karstvīnam garšvielas tiek pievienotas nekavējoties, jo ir nepieciešams, lai tās dodu savu aromātu, taču citrusu nedrīkst pievienot iepriekš, jo tas kļūst rūgts, tāpēc tos savam dzērienam labāk pievienot tieši pirms dzeršanas.

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

 “Ziemā mums ir īpaša Ziemassvētku ievārījuma sērija, bet mans īpašais lepnums ir ievārījums no retām ogām: vilkābeles, irbenes, smiltsērkšķa un meža kazenēm.”

Foto: Riga.lv

“Ienāciet nogaršot,” sauc pārdevējs no vīna letes, ielej nelielā glāzītē karstvīnu un norāda uz grozu ar piparkūkām. “Cepumus cepam paši Rīgā. Bet mūsu “vieta skūpstiem”, manuprāt, ir ne tikai neparastākā vieta šajā tirdziņā bet gan neparastākā vieta pilsētā!”