Neparastas rudens ievārījumu receptes no Live Riga restorānu šefpavāriem

29. Septembris, 2017

Ogas un augļi, kuru sezona sākusies līdz ar rudens ierašanos, protams, nav tik saldi, kā vasarā. Taču runā, ka tie ir ļoti veselīgi. Mēs palūdzām Rīgas restorānu – Live Riga partneru šefpavāriem padalīties ar ievārījumu receptēm, lai pagūtu tos izvārīt jau septembrī. Un viņi, protams, ar prieku mums nodiktēja – cik, ko un kā. Pierakstiet!


Ābolu – aroniju ievārījums no restorāna “Boulevard 33 vecākā šefpavāra Mihaila Strogova.

Sastāvdaļas: aronijas – 400 g., āboli – 600 g., ūdens – 2 glāzes, cukurs – 1,5 kg.

Pagatavošana:

Aronijas aplej ar ūdeni un vāra 15 minūtes, pēc tam nokāš. Āboli jānomizo un jāizgriež to serdes, jāsagriež aptuveni 1 cm lielos kubiņos un 2-3 minūtes jāpavāra ūdenī, kurā iepriekš vārītas aronijas. Pēc tam arī ābolus nokāš. Šim novārījumam pievieno cukuru un ļauj tam izkust. Pēc tam novārījumam pievieno jau izkarsētos ābolus un aronijas. Samaisa un atstāj 3-4 stundas. Kad masa ir nostāvējusies, tā atkal jāuzkarsē, līdz tā sāk vārīties, un jāvāra aptuveni 5 minūtes uz maza uguns. Pēc tam atkal ļauj 3-4 stundas nostāvēties. Lai aronijas būtu mīkstas, šī procedūra jāatkārto vēl dažas reizes.


Restorāna “Equus šefpavārds Sergejs Jarmišjans piedāvā lasītāju uzmanībai aroniju ievārījumu.

Sastāvdaļas: aronijas – 1 kg., cukurs – 1,5 kg, ūdens – 1 glāze, konjaks (piemēram, Ararats) – 75 ml.

Pagatavošana:

Vispirms jāizvāra sīrups, sajaucot cukuru ar ūdeni. Pēc tam uz 30 minūtēm pievieno notīrītas aronijas. 5 minūtes pirms gatavošanas beigām jāpievieno konjaks.


Savukārt restorāns “Riga Islande Hotel ar mums dāsni padalījās ar veselām trim rudens ievārījumu receptēm. Un visi no tiem ir samērā neparasti.

Plūmju – kastaņu ievārījums

Sastāvdaļas: sarkanās plūmes – 1 kg., kastaņi – 200 g., cukurs – 500 g., kardamons – 5 g., ½ laima mizas.  

Pagatavošana:

Plūmes iegriež, blanšē 30-45 sekundes verdošā ūdenī, notīra no mizas un izņem kauliņu. Pēc tam 300 g. plūmju sagriež kugiņos, bet pārējās sagriež smalki. Kastaņus novāra, līdz tie ir gatavi, notīra, sagriež kubiņos. Sasmalcinātās plūmes kopā ar cukuru sautē aptuveni 25-30 minūtes, pēc tam tās sablendē. Gatavajai masai pievieno kubiņos sagrieztās plūmes, kardamonu, laima miziņu un kastaņus, sautē vēl 5 minūtes.


Pastinaku un bumbieru ievārījums ar vaniļu

Sastāvdaļas: pastinaki – 650 g., bumbieri – 650 g., cukurs – 500 g., ½ vaniļas pāksts, ½ citrona miziņa un sula, medus – 100 g.

Pagatavošana:

Pastinaku nomizo, sagriež un vāra verdošā ūdenī uz mazas liesmas, līdz tas kļūst mīksts, sasmalcina blenderī, pievienojot 50 ml. ūdens, kurā pastinaks ir vārījies.

Bumbierus nomizo un izgriež serdi, sagriež mazos kubiņos, karamelizē pannā ar izkausētu medu aptuveni 2-3 minūtes.

Pastinaka masu uzsilda uz pannas, pievieno cukuru, vaniļas pāksts sēkliņas, citrona sulu un miziņu, sautē 5-10 minūtes, pēc tam pievieno medū karamelizētos bumbiera kubiņus. Sautē vēl 1-2 minūtes.


Burkānu – ķirbju ievārījums ar ingveru, dzērvenēm, čili un laimu

Sastāvdaļas: ķirbis – 1,5 kg., burkāni – 600 g., cukurs – 500 g., čili pipari – 30 g., ingvers – 80 g., kaltētas dzērvenes – 80 g., medus – 300 g., viena laima miza un sula.

Pagatavošana:

Ķirbjus un burkānus notīra, 300 g. ķirbju un visus burkānus sagriež kubiņos, karamelizē uz pannas ar medu un pievieno laima miziņu.

Atlikušos ķirbjus sagriež lielos gabalos, sajauc ar medu, pievieno pusi no laima sulas un cel cepeškrāsnī zem dubultas folija kārtas 30-40 minūtes 180 grādu temperatūrā, līdz tie kļūst mīksti, pēc tam ķirbjus samaļ blenderī. 

Iegūto masu 10 minūtes sautē uz pannas kopā ar atlikušo laima sulu, cukuru, sagrieztiem ingvera kubiņiem, čili pipariem un kaltētām dzērvenēm, pievieno karamelizētos burkānu un ķirbju kubiņus, sautē vēl 1-2 minūtes.


Rīgas Centrāltirgus:

Visi uzskaitītie ievārījumu veidi lieliski saskan ar cietajiem un mīkstajiem sieriem. Un, protams, tie ir pieejami mūsu Centrāltirgū. Uzlieciet sieru uz bagetes šķēles, uzlieciet ievārījumu un izbaudiet garšu!