Neparastākie vārdi, kas doti Rīgas bērniem 2017. gadā

15. Maijs, 2018

Daudzi vecāki, izvēloties sava bērna vārdu, dod priekšroku retiem vārdiem, kas nav raksturīgi Latvijai. Rīgas dzmdību namā atrodas Rīgas pilsētas Ziemeļu dzimtsarakstu nodaļa, kur jaunie vecāki ierodas reģistrēt mazuļus. Darbinieki veic piezīmes par retiem un neparastiem vārdiem, un ar šīm piezīmēm viņi padalījās arī ar portālu riga.lv.


Pēc inspektores Lolitas Ozoliņas vārdiem, zemāk publicētajos vārdos nosaukti Latvijas iedzīvotāju bērni, daudzos gadījumos vārdi izvēlēti ģimenēs, kurās viens no vecākiem ir ārzemnieks. Tāpat starp šiem vārdiem atrodami arī tādi, kurus devušas ārzemnieku ģimenes, kas pārcēlušās uz dzīvi Latvijā.

Lūk, 2017. gadā piešķirtie retie vārdi, kas reģistrēti Rīgas dzemdību nama Dzimtsarakstu nodaļā:

Sieviešu vārdi:
Rubija, Florence, Evisa, Eišita-Kiara, Kairija, Anuka, Mišela_Lodrija, Haide, Laisma, Rometa, Evī, Kema, Freija, Renesme, Railija, Emmili, Heidija, Tammi, Tea, Leisana, Ellija, Flēra, Ebigeila, Radmila, Liepa, Ortija.

Rīgas Dzemdību nama Dzimtsarakstu nodaļas darbinieku izveidotajā neparasto vīriešu vārdu sarakstā iekļauti šādi vārdi:
Tairs, Haldors-Daniels, Nao-Deimons, Tigrans Eimoss, Āvo Jekabs, Rūbens, Vuks, Eifraims, Nolans, Mortens, Paisijs, Valids, Regnārs Pērkons, Maksimus, Arejs, Ezra, Raido, Lauders, Negans, Bruklins, Īens, Erons, Railzs, Latrels.

Vārdu mode: vecākiem ir bagāta fantāzija