Nedēļas nogale galvaspilsētā: runājošs runcis Toms, Kejas Gondas noslēpums un Bahs bez vārdiem

16. Marts, 2018

Tuvojas nedēļas nogale, un tas nozīmē, ka ir laiks domāt, kā vērtīgi pavadīt brīvdienas! Tāpēc mēs savā tradicionālajā afišā esam apkopojuši informāciju par visiem interesantākajiem notikumiem, kas būs galvaspilsētā un kur varēsiet doties...


1.Ar visu ģimeni

Izrāde „Toma Sojera piedzīvojumi”

17. martā Dailes teātrī būs skatāms režisora Dmitrija Petrenko iestudējums „Toma Sojera piedzīvojumi”. Toms Sojers ir apķērīgs, nedaudz paslinks, bet labestīgs un atsaucīgs puišelis. Un ļoti ziņkārīgs. Tieši šīs īpašības dēļ Toms un viņa draugi piedzīvo neticamas dēkas.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5–15 eiro

Leļļu izrāde „Gulivera ceļojumi”

17. martā Latvijas Leļļu teātrī mazos skatītājus gaida tikšanās ar rakstnieka Džonatana Svifta slavenās grāmatas „Gulivera ceļojumi” varoņiem. Izrādes notikumus aktieri izspēlēs ar miniatūrām marionetēm un milzu objektiem, izmantojot mūsdienu tehnoloģijas – animāciju un 3D tehnoloģijā izprintētas silikona figūriņas, kuru prototips ir Gulivera lomas aktieris. Izrāde domāta ģimenēm ar bērniem vecumā no 6 gadiem.

Plkst. 11 izrāde krievu valodā, plkst. 14 – latviešu valodā.

KUR? K. Barona iela 16/18

CIK? 10 eiro

Mājdzīvnieku izstāde „Pet Expo”

Foto: publicitātes

17.–18. martā izstāžu centrā „Ķīpsala” notiks starptautiskā mājdzīvnieku un zooindustrijas izstāde „Pet Expo”. Izstādē varēs apskatīt dažādus dzīvniekus – kaķus, suņus, grauzējus, putnus un citus. Divās izstādes dienās Ķīpsalā par labākā suņa nosaukumu sacentīsies gandrīz 4000 suņu, kas pārstāv 236 šķirnes, no 16 valstīm. Savukārt kaķu mīļotāji abās izstādes dienās varēs sekot līdzi sacensībām starp vairāk nekā 400 kaķu. Turklāt 34 šķirņu vidū būs arī Latvijā ļoti reti sastopami kaķi.

KUR? Ķīpsalas iela 8

CIK? 5,50–13 eiro

Izrāde „Vafeļu sirdis”

17. martā galerijā „Istaba" būs skatāma izrāde „Vafeļu sirdis”, kuras pamatā ir Norvēģijas bērnu rakstnieces Marijas Parras tāda paša nosaukuma grāmata. Izrāde stāsta par draudzību starp meiteni Lēnu un zēnu Trilli, par viņu neticamajiem un dažkārt pat bīstamajiem piedzīvojumiem.

KUR? K. Barona iela 31A

CIK? 7–21 eiro

Zinātniskais šovs „Skaņas noslēpumi”

17. martā zinātniskais teātris „Laboratorium.lv” mākslas platformā „Stadia” rādīs zinātnisku šovu skolēniem „Skaņas noslēpumi”. Uzvedumā būs iespēja ieraudzīt skaņu, sajust skaņu un uzzināt daudz jaunu lietu: kā rodas skaņa, kā var mainīt tās skaļumu ar neparastām metodēm. Plkst. 11 izrāde būs krievu valodā, 13 – latviešu valodā.

KUR? Ģertrūdes iela 24

CIK? 7 eiro

Izrāde „Kaka-Bjaka un pavasaris”

Foto: publicitātes

17. martā Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris aicina bērnus uz jautru izrādi „Kaka-Bjaka un pavasaris” pēc igauņu bērnu rakstnieka Andrusa Kivirehka pasakas motīviem. Šī interaktīvā izrāde ir gan stāstījums, gan spēle, gan eksperiments un dialogs ar jaunajiem skatītājiem (bez kuriem vispār nekas nevarēs notikt).

KUR? Kaļķu iela 16

CIK? 8–10 eiro

Deju ansambļa „Pērkons” koncerts

17. martā deju ansamblis „Pērkons” aicina uz pavasara koncertu kultūras namā „Ziemeļblāzma”. Koncerta viesi būs deju ansambļi: „Sprigulītis”, „Kadiķis”, „Daiļrade” un „Lielupe”.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? 3,50 eiro

Sēklu tirgus Kalnciema kvartālā

Foto: publicitātes

17. martā Kalnciema kvartālā būs sēklu gadatirgus, kur varēs ne tikai nopirkt, bet arī mainīties ar tomātu, gurķu, ķirbju, salātu un citu augu sēklām. Mazos apmeklētājus no plkst. 11 līdz 14 gaidīs sēklu sēšanas un stādu stādīšanas, kā arī pupiņu krāsošanas meistarklase.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas

Muzikāls iestudējums „Putnu opera”

18. martā Latvijas Nacionālā opera bērniem rādīs „Putnu operu”. Labais doktors Dūlitls un viņa draugi vienmēr gatavi steigties palīgā tiem, kurus piemeklējusi kāda ķibele. Putni un zvēri ne mirkli nezaudē dūšu: viņi atrod noslēpumaini pazudušo kanārijputniņu, veikli nodzēš ugunsgrēku un pat veiksmīgi iestudē operu!

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 2,50–30 eiro

Izrāde „Princis un ubaga zēns”

18. martā jaunatnes teātris „Brīvo Aktieru Sabiedrība” aicina uz izrādi „Princis un ubaga zēns”. Meli un izlikšanās palīdz izdzīvot ubaga zēnam Tomam Kentam un princim Eduardam, kuri likteņa sakritības dēļ samainās vietām. Eduardam labāk klusēt par savu izcelšanos, lai izvairītos no izsmiekla un iedunkāšanas. Bet ubagam Tomam jāizliekas par princi, lai nekļūtu par viltvārdi. Bet melot nozīmē iet pret sirdsapziņu. Kā atgriezties mājās un nepazaudēt pašcieņu?

KUR? A. Čaka iela 67/69

CIK? 6–9 eiro

Pavasara saulgrieži Etnogrāfijas muzejā

Foto: publicitātes

18. martā Latvijas Etnogrāfiskajā muzejā notiks pasākums „Lielā diena”, kas veltīts pavasara saulgriežiem, kad diena kļūst garāka par nakti, mostas daba un viss atdzīvojas.

KUR? Brīvdabas iela 21

CIK? 0,70–2 eiro

Muzikāla izrāde „Runājošais runcis Toms un viņa draugi”

18. martā Kongresa namā būs skatāma Maskavas bērnu muzikālā izrāde „Runājošais runcis Toms un viņa draugi”. Tas būs spilgts, interaktīvs un pamācošs šovs, ko piedāvās „Maskavas Milzīgo leļļu teātris”.

KUR? K. Valdemāra iela 5

CIK? 10–25 eiro

Bērnu kulinārijas meistarklase

18. martā Spīķeru kvartālā notiks bērnu kulinārā meistarklase. Kopā ar studijas „Culinarium” šefpavāru Māri Pravaini bērni gatavos gaļas „bruņurupučus”, Rafaello konfektes un krāsainu pavasara kokteili. Dalības maksā iekļauti visi gatavošanai vajadzīgie produkti un materiāli. Nepieciešams iepriekšējs pieraksts, rakstot uz e-pastu culinarium@inbox.lv vai pa tālr. 26379408. Vietu skaits ir ierobežots. Nodarbība norit vienlaikus divās valodās.

KUR? Maskavas iela 12 k. 1

CIK? 20 eiro  

Eduarda Rozenštrauha simtgades koncerts

Foto: publicitātes

18. martā kultūras pilī „Ziemeļblāzma” notiks koncerts, kas veltīts leģendārā latviešu mūziķa un komponista Eduarda Rozenštrauha, kura dziesmas ir zināmas vairākām Latvijas paaudzēm, 100. dzimšanas dienai. Koncertā piedalīsies Normunds Rutulis, Dainis Skutelis, Anmary, Normunds Zušs, Kristīna Zaharova, Atis Auzāns un citi.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? 12–20 eiro

Bērnu un jauniešu teātru festivāls

No 15. līdz 18. martam Rīgā notiks starptautiskais bērnu un jauniešu profesionālo teātru festivāls „Eju meklēt!”. Programmā – dažādu valstu izrādes visu vecumu bērniem, to vidū būs gan klaunāde, gan klasiska drāma, gan leļļu izrāde, gan muzikālās, eksperimentālās un deju izrādes.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? 8–10 eiro

2.Ar draugiem

Grupas „Mākoņstūmēji” koncerts

Foto: publicitātes

17. martā klubā „9. vilnis” notiks grupas „Mākoņstūmēji” koncerts. Grupa izpilda dziesmas latviešu, krievu, čehu un zviedru valodā. Galvenais, lai dziesmas ir jautras un lai var dejot. Īpašie koncerta viesi – grupa „The Rozz”, Nelli Drumer girl un „Santehniķi”.

KUR? Kungu iela 8

CIK? 5–50 eiro

Koncertēs Emma Hewitt

17. martā klubā „Coyote Fly” uzstāsies dziedātāja Emma Hewitt, trance mūzikas vokāliste. Ieguvusi popularitāti, sadarbojoties ar tādiem mūziķiem kā Cosmic Gate, Gareth Emery, Dash Berlin, Serge Devant un Ronski Speed.

KUR? Tērbatas iela 2

CIK? 10–20 eiro

Koncertšovs „Pasaules hiti”

Foto: publicitātes

20. martā Kultūras pilī VEF ar jaunu programmu uzstāsies „Prime Orchestra”, piedāvājot skatītājiem koncertu no sērijas „Pasaules hits”, kas ir roka, elektronikas, populārās un klasiskās mūzikas simbioze. Tiks izpildītas kompozīcijas, kuru autori ir mūzikas slavenības: Michael Jackson, Sting, Elton John, Depeche Mode, Prodigy, Imagine Dragons, Fatboy Slim, Coldplay, Led Zeppelin un citi.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 30–45 eiro

Izrāde „Trīs māsas un neatvairāmais Harms”

22. martā teātra klubā „Austrumu robeža” vienā izrādē satiksies trīs labi zināmas latviešu skatuves mākslinieces – Ieva Akuratere, Ilze Grunte un Raimonda Vazdika. Satiksies, lai pastāstītu skatītājiem par krievu kultūru – krievu dziesmām un Daniila Harmsa daiļradi. Izskanēs dziesmas no Borisa Grebenščikova un Bulatas Okudžavas repertuāra, no teātra izrādēm un filmām, pilsētas folkloras.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 18 eiro

Grupas „DaGamba” koncerts

22. martā Kultūras pilī VEF ar programmu #LudwigVanRammstein uzstāsies grupa „DaGamba”. Jaunajā programmā Bēthovena mūzika kļūs par rokmūziku, bet „Rammstein” melodijas iegūs akadēmisku skanējumu.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 20–35 eiro

3.Ar otro pusīti

Portugāles mūzikas koncerts

Foto: publicitātes

19. martā klubā „Austrumu Robeža” ar programmu „O Amor Portugal” uzstāsies Jolanta Gulbe-Paškeviča. Programmā izskanēs tradicionālās portugāļu fado dziesmas – žanrs, kas aizsākās 19. gadsimtā Lisabonā. Jolanta Gulbe-Paškeviča programmā iekļāvusi gan senās kompozīcijas, gan mūsdienu dziesmas. Kopā ar dziedātāju uzstāsies ģitāristi Ivars Hermanis un Āris Ozols.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 18 eiro

Izrāde „Slepkavība ar mandeļu smaržu”

21. martā teātra klubā „Austrumu robeža” jūs varēsiet piedalīties teātra izrādē „Slepkavība ar mandeļu smaržu”. Sākumā tas būs parasts vakars restorānā, bet pēc tam skatītāji kļūs par liecinieku izdomas bagātai slepkavībai un piedalīsies nozieguma atklāšanā. Biļešu cenā ir iekļautas uzkodas un dzērieni.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 38 eiro

Akustisko ģitāru trio „AG 3’O” koncerts

Foto: publicitātes

22. martā mūzikas namā „Daile” uzstāsies akustisko ģitāru trio „ AG 3’O”, kurā apvienoti Latvijas labākie ģitāristi – Aivars Hermanis, Kaspars Zemītis un Mārcis Auziņš. Koncerta programmā iekļauti dažādu žanru darbi no flamenko un latino līdz džeza improvizācijām.

KUR? K. Barona iela 31

CIK? 10–25 eiro

Dzejas vakars „Laika falsets” ar Jakovu Rafalsonu

23. martā Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī notiks dzejas vakars, kas veltīts Marinas Cvetajevas daiļradei. Viņu dēvē par Sudraba laikmeta dzejnieci, taču Marina Cvetajeva neiesaistījās nevienā grupā, neatbalstīja nevienu programmu un neiekļāvās nevienā literārajā virzienā. Viņas dzejas jaudīgums, jūtu asums un spēks, lirisko tēlu trāpīgais raksturojums un tik reti sastopamā formas muzikalitāte ļauj viņu nosaukt par 20. gs. atsevišķu un pašpietiekamu fenomenu. Savā literārajā programmā Jakovs Rafalsons ir iekļāvis ne tikai Marinas Cvetajevas dzejoļus, bet arī fragmentus no viņas piezīmēm un vēstulēm.

KUR? Kaļķu iela 16

CIK? 10,50–15 eiro

4.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde „Divu kungu kalps. Anno 1963”

17. martā Latvijas Nacionālajā teātrī būs komēdija par seksu, pilnu vēderu un naudu pēc britu dramaturga Ričarda Bīna lugas, kurš par pamatu savam daiļdarbam izvēlējies Karlo Goldoni „Divu kungu kalpa” tēmu, papildinot to ar 20. gs. 60. gadu detaļām. Lugas centrā mūziķis bezdarbnieks Frensiss, kuram rodas ģeniāla ideja – kļūt vienlaikus par Rosko miesassargu un Stenlija palīgu, saņemot algu no abiem un visiem spēkiem cenšoties aizkavēt viņu sastapšanos. Lieki piebilst, ka Rosko, aiz kura vārda slēpjas kāda meitene, un Stenlijs mīl viens otru.

KUR? Krovalda bulvāris 2

CIK? 3–15 eiro

Izrāde „Lietus pārdevējs”

17. martā jaunatnes teātris „Brīvo Aktieru Sabiedrība” aicina uz izrādi „Lietus pārdevējs”, kura pamatā ir amerikāņu dramaturga N. Ričarda Neša luga. Fermera Karija namā briesmīga sausuma laikā parādās burvīgs krāpnieks Bils Starbaks, kurš piedāvā „pārdot” visiem tik nepieciešamo lietu. Vienīgais Starbaka izvirzītais nosacījums – noticēt brīnuma iespējai. Un tas notiek.

KUR? A. Čaka iela 67/69

CIK? 8–12 eiro

Izrāde „Ziema”

Foto: publicitātes

20. martā Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī būs skatāma izrāde „Ziema” pēc Jevgeņija Griškoveca lugas motīviem. Luga ir nostalģija, pārdomas, līdzpārdzīvojums, kas garantē iejūtīgu līdzdalību. Divi cilvēki, kas salst sniegotā mežā, gaida, slīgst atmiņās un saņem otru iespēju, turklāt ne tikai vienu. Bet varbūt, ka tās ir tikai viņu iedomas? Jevgeņijs Griškovecs raksta par to, ko vismaz reizi mūžā ir izjutis katrs cilvēks, tādēļ viņa tekstos ikviens atpazīst sevi. Un tas, vai stāsts būs jautrs vai skumjš, lielā mērā ir atkarīgs no mūsu personīgajām atmiņām.

KUR? Kaļķu iela 16

CIK? 7–10 eiro

Izrāde „Būt Kejai Gondai”

23. martā Dailes teātrī pirmizrāde „Būt Kejai Gondai”, kuras pamatā Ainas Rendas luga ar nosaukumu „Ideāls”. Keja Gonda ir galvenā kinostudijas zvaigzne. Viņu dievina miljoni. Nevienam nezinot, viņa pazūd pēc vakariņām ar bagātu pielūdzēju, kurš tiek atrasts miris. Un viss šajā notikumā nav tik vienkārši, kā izskatās.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5–22 eiro  

5.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Koncerts „Opercussion”

Foto: publicitātes

17. martā Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē izskanēs neparasts projekts. Pirms daudziem gadiem Ivo Krūskopam radās ideja par populāru opermūzikas fragmentu pārlikumiem sitaminstrumentu ansamblim. Nu tas īstenosies dzīvē! Uz skatuves – visi klasiskie orķestra sitaminstrumenti, bungu komplekts un perkusijas. Repertuārs – viss operas zelta fonds no uvertīrām un koriem līdz ārijām. 

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 8–10 eiro

Koncerts „Bahs. Bez vārdiem”

17. martā Doma baznīcā notiks koncerts „Bahs. Bez vārdiem”. Programmā Johana Sebastiana Baha garīgā mūzika, ko izpildīs mūziķi Ieva Nīmane, Jānis Pelše un Ainārs Paukšēns.

KUR? Herdera laukums 6

CIK? 10–20 eiro

Festivāla „Windstream” atklāšana

Foto: publicitātes

18. martā Lielajā ģildē notiks festivāla „Windstream” atklāšanas koncerts. Koncerts veltīts komponista Leonarda Bernsteina simtgadei. Koncertā kopā ar vokālajiem un instrumentālajiem fragmentiem no mūzikliem „Vestsaidas stāsts”, „Brīnišķīgā pilsēta”, „Kandids” tiks atskaņoti retāk izpildīti Bernsteina darbi orķestrim.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 10–25 eiro

Koncerts „Mocarts – Rekviēms”

21. martā Doma baznīcā notiks koncerts „Mocarts – Rekviēms”. Koncertā piedalīsies Ļubova Skrebeca (soprāns), Laura Grecka (mecosoprāns), Mārtiņš Zvīgulis (tenors), Rihards Mačanovskis (bass), Rīgas Doma zēnu koris, Festivāla orķestris, diriģents Andris Veismanis.

KUR? Herdera laukums 6

CIK? 7–30 eiro

Opera „Jevgeņijs Oņegins”

Foto: publicitātes

22. martā Latvijas Nacionālajā operā tiks rādīta Pētera Čaikovska opera „Jevgeņijs Oņegins”. Režisorei Rēzijai Kalniņai šī ir debija uz operas skatuves.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5–33 eiro

Ulda Leiškalna koncerts

23. martā Mencendorfa namā ar programmu „Zelta klasika” uzstāsies Uldis Leiškalns. Programmā – Mocarta, Bēthovena, Bizē, Vāgnera, Rahmaņinova un citu komponistu darbi.

KUR? Grēcinieku iela 18

CIK? 8–10 eiro

6.Ar tiem, kas mīl mākslu un vēsturi

Izstāde „Nākotnes valsts”

Foto: publicitātes

No 23. februāra līdz 20. maijam izstāžu zālē „Arsenāls” ir apskatāma laikmetīgās mākslas izstāde „Nākotnes valsts”, kas veltīta Latvijas valsts simtgadei. Mākslinieki atsaucās muzeja aicinājumam iztēloties, kāda pasaule vai Latvija varētu tapt tuvākā vai tālākā nākotnē, un radīt jaunus izstādes darbus – skulptūras, gleznas, instalācijas, videofilmas un animāciju.  

KUR? Torņa iela 1

CIK? 2–4 eiro  

Radošā darbnīca „Plastmasas portrets”

17. martā mākslas muzejā „Rīgas birža” notiks atvērtā radošā darbnīca „Portreta plastika”, kuru vadīs māksliniece, izglītības programmu kuratore Maija Mackus. Nodarbības dalībnieki pievērsīsies sejas vaibstu plastikas pētīšanai un galarezultātā radīs savu mini portretu plastilīnā vai mālā. Līdzi jāņem kāda sava fotogrāfija. Citi darbam nepieciešamie materiāli būs pieejami uz vietas. Pasākums notiek latviešu valodā (vajadzības gadījumā tiks tulkots krievu valodā). Iepriekšēja pierakstīšanās un uzziņas pa tālruni 67 357536 vai e-pastu: Maija.Mackus@lnmm.lv.

KUR? Doma laukums 6

CIK? 1,50 eiro

Izstāde „Īsie stāsti. Laikmetīgās un konceptuālās rotas”

Foto: publicitātes

No 3. marta līdz 17. maijam mākslas galerijā „Putti” skatāma laikmetīgo un konceptuālo rotaslietu izstāde. Izstādē piedalās rotu mākslinieki gan no Latvijas, gan no ārzemēm. Izstādē var iepazīt, apskatīt un iegādāties eksponātus. Tās ir rotaslietas, kurām ir savs unikālais tehniskais žests, komerciālās rotas un nelieli priekšmeti, kas izgatavoti pēc individuāla pasūtījuma.

KUR? Mārstaļu iela 16

CIK? Bezmaksas