Nakts laikā policisti kāpņu telpā sastop guļošu pusaudzi un bezpajumtniekus

11. Oktobris, 2017

9.oktobrī neilgi pēc pulksten 1.00 Rīgas pašvaldības policijas Centra pārvaldes darbinieki saņēma informāciju par vairākām nepiederošām personām vienā no Merķeļa ielas namu kāpņu telpām.


Ierodoties notikuma vietā, pamanīti divi iemiguši vīrieši. Skaļā balsī iemigušie kungi uzrunāti. Abi vīrieši pamodās un paskaidroja, ka ir bezpajumtnieki. Policisti viņiem izskaidroja patversmju piedāvātās iespējas un viņu atrašanās vietas. Bezpajumtnieki nicīgi atbildēja, ka labāk dosies pastaigāties nevis nakšņot uz patversmi.

Turpat netālu pamanīts arī acīmredzami nepilngadīgs jaunietis. Veikta personas datu pārbaude, kuras laikā atklājās, ka jaunietis ir vien 14 gadus vecs. Jautājot, kāpēc viņš mitinās kāpņu telpā, zēns skaidroja, ka gaida pirmo starppilsētu autobusu. Puisis apgalvoja, ka atbraucis uz Rīgu ciemos pie draugiem. Rīgā viņam pazudis mobilais telefons līdz ar to nav bijusi iespēja sazināties ar vecākiem, lai informētu par to, ka nepietiek naudas biļetei uz mājām. Jaunietis pastāstīja, ka pēc palīdzības vērsies pie kāda veikala pārdevējas, kura iedevusi savu mobilo telefonu, lai sazvanītu vecākus. Puisis informējis pamāti par notikušo, kura jaunietim uz bankas kontu pārskaitījuši biļetei nepieciešamo naudu, taču tajā dienā autobusi vairs nav kursējuši, tādēļ viņam nācies gaidīt rīta reisu.

Jautājot par abiem bezpajumtniekiem, puisis paskaidroja, ka viņus nepazīst un esot tikai sagadīšanās, ka nonākuši vienā kāpņu telpā, lai pārnakšņotu. Bezpajumtnieki pēc preventīva rakstura pārrunām devās prom.

Savukārt jaunietis nogādāts dežūrdaļā, kur noskaidrots vecāku tālruņa numurs. Telefoniski jaunieša pamāte apstiprināja, ka atļāvusi viņam doties uz Rīgu. Tāpat atzina, ka nakts laikā jaunietim no Ventspils nav iespēju ierasties pakaļ. Sieviete informēta, ka šādā gadījumā jaunieti ir nogādā Valsts policijas Nepilngadīgo prevencijas nodaļā. Pamāte atkārtoti paskaidroja, ka šobrīd viņam pakaļ atbraukt nevar, līdz ar to 14 gadus vecais puisis nogādāts Valsts policijā.