Nākamnedēļ Rīgā norisināsies ikgadējā Latvijas Modes gada balva

20. Marts, 2019

Viesnīcā "Wellton Riverside SPA Hotel" 27.martā norisināsies ikgadējā Latvijas Modes gada balva.


Ceremonijā tiks piešķirtas balvas pašiem veiksmīgākajiem profesionāļiem Latvijas modes industrijā, ņemot vērā viņu veikumu 2018.gada laikā. Balvu ceremonija, kura katru gadu pulcē vienuviet vadošos latviešu dizainerus, stilistus, fotogrāfus un modes kritiķus, rada papildus stimulu profesionāļiem kļūt par nominantiem un uzvarētājiem, skaidroja federācijā.

Balvu pasniegšanas ceremonija šogad norisināsies jau 14.reizi. Kopš 2006.gada federācija katru gadu mudina modes un stila jomas speciālistus aktīvi darboties, lai popularizētu savus sasniegumus, veidot sadarbības ar dažādu radošo jomu pārstāvjiem, kā arī attīstīt modes industriju Latvijā.

Viena no svarīgākajām balvas misijām - pozicionēt Rīgu kā Baltijas modes galvaspilsētu. Latvijas Modes gada balva ir vienīgais notikums, kurā tiek analizēti un pārskatīti visi latviešu modes profesionāļu sasniegumi gan vietējā, gan starptautiskā mērogā, pamatojoties uz iepriekšējo gadu un cik lielā apmērā tas piesaistījis sabiedrības uzmanību.

Ceremonijas norises laikā tiks piešķirti apbalvojumi dizaineru modes zīmoliem par pagājušajā gadā paveikto, materiālo ieguldījumu modes industrijas attīstībā un Latvijas vārda popularizēšanu starptautiskajā arēnā, kā arī tiks pasludināts gada daudzsološākais jaunais modes zīmols.

Kopumā tiks apbalvoti nominanti no 14 kategorijām, no kuriem 11 nominantus izvēlēsies žūrijas balsojumā, tajā skaitā balvu laureātus kategorijās "Gada dizainers", "Gada sasniegums" un "Gada debija".

Balvas nomināciju saraksti katru gadu tiek veidoti, ņemot vērā laika īpatnības. Tradicionālajām nominācijām šogad tika pievienota klāt jauna kategorija "Labākā multimediju dizaina modes skate", kā arī jau otro gadu pēc kārtas žūrija noteiks laureātu kategorijā "Labākais digitālais mārketings".

Latvijas Modes gada balvas organizatori Baltijas Modes Federācija pasniedz balvas divās kategorijās - "Gada pieprasītākā modele" un balvu "Par ieguldījumu modes industrijas attīstībā Latvijā". Pēdējo gadu laikā tika piešķirti apbalvojumi arī citiem izciliem dažādu profesiju pārstāvjiem - modes vēsturniekam Aleksandram Vasiļjevam, "Modes muzejs" dibinātājai Nataļjai Muzičkinai, māksliniecei Katrīnai Neiburgai, modes dizainerei Žanetei Auziņai un Ungrīdai Drāzniecei un citiem.