Nākamās nedēļas sākumā Rīgā gaidāms līdz pat -11 grādu sals

9. Janvāris

Jau šonedēļ Rīgā pakāpeniski pazemināsies gaisa temperatūra, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC). Pirmie sali gaidāmi jau šajās brīvdienās, kad termometra stabiņš noslīdēs līdz -1...-4 grādiem.


Kā atzīmē sinoptiķi, pašlaik laika apstākļus nosaka ciklons, kas virzās pāri Somijai. Tādējādi Latviju šķērsos neliela mākoņu zona. Laika apstākļus nevar saukt par patīkamiem, jo pat temperatūrās virs nulles ziemeļrietumu vējš samazina komforta līmeni.

Pakāpeniski ieplūdīs aukstāks gaiss, nokrišņu daudzums samazināsies, bet mākoņu daudzums būs mainīgs. Termometra stabiņš brīvdienās noslīdēs līdz -2..-7 grādiem, bet maksimālā gaisa temperatūra dienā būs -1..+3 grādi. Pūšot lēnam vējam, naktīs vietām veidosies sarma un migla.

Līdz ar gaisa temperatūras pazemināšanos sāks aizsalt upes un ezeri, arī Rīgas līča ziemeļu daļā veidosies sākotnējās ledus formas.
Nedēļas izskaņā Rīgā turpinās ieplūst auksts un sauss gaiss, tādēļ debesis biežāk būs skaidras un ievērojami nokrišņi nav gaidāmi. Savukārt nedēļas sākumā (pirmdien un otrdien - 15. un 16. janvārī) gaiss daudzviet atdzisīs līdz -8..-11 grādiem un dienā vairs neiesils virs -6..-8 grādiem, prognozē LVĢMC.

Savukārt ASV Nacionālās okeānu un atmosfēras pārvaldes datormodelis "Global Forecast System" paredz, ka gaisa temperatūra būs par vairākiem grādiem augstāka.