Nākamajā apkures sezonā "Rīgas siltuma" apkures tarifi varētu pieaugt par 12%

30. Aprīlis, 2019

Šajā sezonā tarifs ir 44,39 eiro par megavatu (bez PVN). Nākamgad “Rīgas siltuma” tarifs gāzes sadārdzināšanās dēļ varētu pieaugt līdz 49,99 eiro par megavatu (bez PVN). Par to preses konferencē par apkures sezonas rezultātiem paziņoja uzņēmuma valdes locekle Biruta Krūze. Par spīti tam, “Rīgas tarifs” vēl aizvien būs zemākais starp visām Latvijas lielajām pilsētām.


Pašlaik tarifa plāns iesniegts saskaņošanai Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā.

Patlaban spēkā esošais tarifs nav mainījies sešus gadus.

Foto: Rīgas Siltums

Pēc Krūzes teiktā, sadārdzinājuma iemesls ir gāzes cenu pieaugums. Viņa apstiprināja, ka uzņēmums pat tarifu plānojis pazemināt, taču 2017. gada aprīlī, kad atvērts dabasgāzes tirgus, mainījusies tarifa aprēķināšanas metodika.

Tāpat uzņēmuma pārstāvji pastāstīja, ka ar katru gadu palielinās dabasgāzei alternatīvā kurināmā īpatsvars. Apkurei tiek izmantota koka šķelda.

Tāpat uzņēmums atskaitījies par to, kā noslēgta šī apkures sezona. Kopumā tā bijusi par vienu dienu īsāka kā pagājušajā gadā. Māju radiatori vidēji bijuši silti no 5. oktobra līdz 24. aprīlim (202 dienas). Arī ziema bijusi siltāka, kā parasti. Vidējā gaisa temperatūra bijusi 2,9 grādi pēc Celsija skalas.

Kopumā Rīgas mājām tika piegādāta siltumenerģija 123,12 miljonu eiro vērtībā. Turklāt par piegādāto siltumu lielākā daļa rīdzinieku jau ir norēķinājusies. Summa, kuru iedzīvotāji uzņēmumam vēl ir parādā, ir 15,78 miljoni eiro (12,82%).

Foto: Rīgas Siltums

Kā atzīmēja Krūze, liela daļa parādu tiek dzēsta vasarā. Ar ļaunprātīgiem parādniekiem uzņēmums cīnās, pielietojot preventīvas metodes: “Mums bija māja ar tiešajiem maksājumiem, kuru parāds bija 1000 eiro. Tika iesniegta prasība tiesā.” Ir arī skarbākas metodes – jauno apkures sezonu parādnieki varētu sagaidīt ar aukstiem radiatoriem. Bet pēdējo gadu laikā Rīgā šāda prakse nav reģistrēta.

Dzīvokļu īpašniekiem no šā gada 5. februāra ir iespēja uzzināt dzīvojamās mājas parādu par piegādāto siltumenerģiju uzņēmuma mājaslapā http://www.rs.lv/lv, sadaļā “Iedzīvotājiem – Daudzdzīvokļu māju īpašnieku parādi”.