Nacionālajā bibliotēkā notiks “Lielie lasīšanas svētki”

6. Marts, 2019

Sestdien, 9. martā, no plkst. 12.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Ziedoņa zālē norisināsies ikgadējie “Lielie lasīšanas svētki” – LR Kultūras ministrijas finansētās lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2018” noslēguma un apbalvošanas pasākums. Tajā piedalīsies ap 700 žūrijas bibliotēku delegāti – bērni, jaunieši un pieaugušie, kuri ierodas Rīgā no visiem Latvijas novadiem. Priekpilnā gaisotnē, kur katrs jūt līdzi “savai grāmatai”, sveiksim aizvadītā gada populārāko grāmatu autorus, ilustratorus, tulkotājus un izdevējus.


Svētki noritēs divās daļās: plkst. 12.00 sāksies pasākums mazajiem lasītājiem 5+ līdz 9+ vecuma grupā. Savukārt plkst. 13.30 svētki turpināsies svinīgā gaisotnē noskaidrojot laureātus 11+, 15+, kā arī Vecāku žūrijas grupā. Vienlaikus sveiksim aktīvākos vecākus – “Lasīšanas vēstneses” un “Tēvu kampaņas” loterijas izlozes uzvarētājus, kā arī apbalvosim aktīvākos bibliotekārus, kas ar izdomu un radošām idejām palīdz bērnus un jauniešus iesaistīt aktuālas literatūras lasīšanā, aicina dalīties savos iespaidos, lai visi varētu gūt lasītprieku.

“Jau 18 gadus, piesaistot valsts un vietējo pašvaldību, kā arī privātpersonu finansējumu, LNB Bērnu literatūras centrs kopā ar vairāk nekā 600 bibliotēku profesionāļiem cenšas nodrošināt kvalitatīvu grāmatu nokļūšanu līdz lasītājiem. Te Latvijai vēl daudz darāmā, jo skolu un mazo pagastu bibliotēku krājums tikpat kā nepapildinās ar jaunām, lasītprieku veicinošām grāmatām. Tas ir bērnu tiesību pārkāpums! (ANO Bērnu tiesību konvencija, 17.pants) Lasītprasmi un līdz ar to personības attīstību, izglītības iespējas sekmē daudzveidīgas, aktuālas literatūras pieejamība un rosinoši uzdevumi diskusijām par lasīto. Daudzu gadu laikā, piedāvājot bērniem, jauniešiem un viņu vecākiem Latvijā un vairāk nekā 50 diasporas centros pasaulē iespēju iesaistīties visaptverošā lasīšanas kampaņā, mēs “audzējam” lasītājus nākotnei,” stāsta LNB Bērnu literatūras centra vadītāja Silvija Tretjakova.

Programmas statistika liecina, ka 2018. gadā žūrijā un lasīšanas maratonā ir piedalījušies 17198 lasītāji 630 bibliotēkās.