Nāc uz putnu būrīšu darbnīcu Ķengaragā

20. Februāris, 2017

Latvijas Ornitoloģijas biedrības (LOB) Rīgas vietēja grupa aicina Ķengaraga iedzīvotājus un viesus uz putnu būrīšu darbnīcu sestdien, 25. februārī jauniešu centrā “Kaņieris”, Kaņiera ielā 15, Rīgā. Darbnīcas sākums plkst. 11.00, kurā no jau daļēji gataviem materiāliem būs iespējams uztaisīt savu putnu būrīti un to nest uz mājām.


Putnu būrīšu darbnīca notiek projekta “Iepazīsti savus lidojošos kaimiņus Ķengaragā” ietvaros, kuru atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Gan projekta, gan citiem LOB Rīgas vietējās grupas pasākumiem seko līdzi šeit

Pēc tam – martā izliksim un pārbaudīsim putnu būrīšus un meklēsim citas putnu ligzdas. Pārgājiens dabā notiks 11. martā plkst. 10.00, satikšanās pie putnu vērošanas torņa Ķengaragā. Tā laikā putnu būrīšu darbnīcā sagatavotie putnu būrīši ornitologa pavadībā tiks izlikti mežā, turpmāk kalpojot kā mājvietas dobumperētājputniem. Tāpat tiks meklētas ligzdas un dobumi, kuros iepriekšējā sezonā ir ligzdojuši putni. Pētīsim, kas tajos dzīvojis un kuri tiks izmantotas arī nākamajā sezonā.

Aicinām piedalīties arī foto un zīmējumu konkursā “Putni manā barotavā” līdz 27. februārim.

Foto konkursā var piedalīties ikviens interesents, kas nodarbojas ar putnu fotografēšanu pie barotavām Rīgā. Savukārt zīmēšanas konkursā aicinām piedalīties bērnus līdz 15 gadu vecumam. Visi novērotie nofotografētie putni tiks reģistrēti portālā www.dabasdati.lv, kas būs obligāts priekšnoteikums, lai piedalītos fotokonkursā. Konkursa uzvarētāji tiks apbalvoti martā projekta noslēguma pasākumā, kura turpinājumā būs pūču ekspedīcija. Uz šo pasākumu ieeja tikai ar ielūgumiem, savukārt uz pārējiem pasākumiem ieeja brīva un bez ierobežojumiem – laipni aicināts ikviens interesents! Vairāk informācijas.

Papildus pasākumiem projektā paredzēts sagatavot informatīvu stendu par putniem Ķengaragā. Tas tiks uzstādīts jauniešu centra “Kaņieris” telpās un informēs interesentus par Ķengaragā sastopamajām putnu sugām, to dzīvesveidu un iespējām palīdzēt putniem.

Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.