Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” aicina uz pasaku rītu “Mazais ganiņš”

5. Decembris, 2018

Svētdien, 9. decembrī, plkst. 12.00 muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” aicina ģimenes ar bērniem iepazīties ar aizraujošo Alberta Kronenberga pasaku “Mazais ganiņš” Latvijas nacionālā teātra aktiera Zigurda Neimaņa izpildījumā.


Aktieris Zigurds Neimanis aicina ģimenes ar bērniem iejusties Ziemassvētku noskaņās, dzīvojot līdzi mazā ganiņa aizraujošajām gaitām. “Mazais ganiņš” ir stāsts par ceļojumu un gluži vai neticamiem piedzīvojumiem. Mazais cūku gans savā ceļā sastop dažādas radības un nokļūst gan debesīs, gan zivs vēderā. Meklējot savu mazo zaķīti, ganiņš iepazīst pasauli un sevi. Atjautīgā un raitā valodā sarakstītais darbs ir interesants gan lieliem, gan maziem un dāvā jautrus kopā būšanas mirkļus visai ģimenei. Alberta Kronenberga smalkā humora izjūta un raitais vēstījums ļauj piedzīvot patiesu prieku, dodoties ceļā kopā ar mazo cūkganu.

Pasaku rīta apmeklētāji aicināti apskatīt arī Itālijas 20. gs. sākuma tradīcijās rotāto muzeju un izstādi “Itālijas Ziemassvētki”, kurā varēs iepazīties ar mūsdienu itāļu keramikas mākslinieku darināto Kristus dzimšanas ainu Betlēmē. Muzejā bērnus gaidīs arī sastapšanās ar kādu īpašu Itālijas Ziemassvētku tradīcijas pārstāvi – raganiņu Befanu, kura par labu uzvedību bērniem nesa saldumus, bet par nepaklausību – saldumu vietā bērni saņēma ogles. Baltijas autorleļļu un rotaļlietu ģildes mākslinieču izpildījumā apskatāmas dažāda rakstura raganiņas. Muzeja apmeklējumu var iemūžināt, nofotografējoties greznās cepurēs jūgendstila fotosalonā.

Uz pasākumu aicināts ikviens interesents, bet jo īpaši – bērni vecumā no 4 līdz 10 gadiem, kā arī viņu vecāki vai pavadošās personas. Ieejas maksa katram apmeklētājam EUR 3.00.

Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc lūdzam pieteikt dalību iepriekš, zvanot pa tālruni +371 67181465 vai rakstot e-pastā jugendstils@riga.lv.