Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” aicina uz bērnu rītu “Svinam arhitekta dzimšanas dienu!”

6. Marts

Bērnu rīts “Svinam arhitekta dzimšanas dienu!” notiks 10. martā plkst. 12.00. Kopā ar muzeja runci Albertu izzināsim, cik dažādas mēdz būt mājas cilvēku un dzīvnieku pasaulē, kas tās projektē un būvē. Protams, dzimšanas dienas viesus gaidīs arī kāds pārsteigums!


Pavasarī, kad mostas daba, jaunai dzīvei sarosās putni un zvēri, savus namus sāk spodrināt cilvēki. Runci Albertu nodarbina domas par to, kas projektē namus dabā – kā top putnu un dzīvnieku mājas, kādi materiāli tiek izmantoti būvniecībā, kādi nosacījumi jāievēro, lai nams izdotos stiprs un drošs.

Martā muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” dzīvo arhitekta Konstantīna Pēkšēna 160. jubilejas noskaņās. Muzejā būs apskatāma arhitekta namu fotogrāfiju izstāde.

K. Pēkšēns ir projektējis ne tikai māju Alberta ielā 12, kurā atrodas muzejs, bet arī pēc viņa projektiem Rīgā tapis vēl ap 200 namu. Daļu šī mantojuma varēs aplūkot fotogrāfes Margaritas Fedinas izstādē “Arhitekta Konstantīna Pēkšēna Rīga. Noskaņas”. Iedvesmojies no stalto namu attēliem, runcis Alberts ir nolēmis noskaidrot svarīgas lietas par māju būvniecību. Bērnu rīta dalībnieki varēs arī uzbūvēt savu namu muzeja virtuālajā ekspozīcijā, kā arī uztaisīt dzimšanas dienas foto jūgendstila foto salonā.

Uz pasākumu aicināti bērni vecumā no 4 līdz 8 gadiem, kā arī viņu vecāki vai pavadošās personas. Ieejas maksa katram apmeklētājam ˗ 3,00 EUR.

Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc lūdzam pieteikt dalību iepriekš, zvanot pa tālruni 67181465 vai rakstot uz e-pastu: jugendstils@jugendstils.lv.