Mežaparkā noritēs šķēršļu skrējiens "Lāčplēša kross"

13. Septembris, 2017

Jau otro gadu Mežaparkā pulcēsies patriotiski aktīvā dzīvesveida cienītāji, lai piedalītos taku un šķēršļu skrējienā “Lāčplēšu kross”. Skrējiens šogad norisināsies svētdien, 24 septembrī. Pērn tika organizēts jaunais "Bruņinieku" kross, kurš šogad pagarināts no 10 km līdz 15. Tas, līdzīgi kā pārējās distances, vedīs pa meža takām un ceļiem.


"Lāčplēša kross" ir pa spēkam visiem. Bērniem paredzēta vienu kilometru gara distance, "Tautas kross" ir piecus kilometrus garš, sarežģītāks ir "Lāčplēša kross" - 10 km. Visvairāk spēka būs nepieciešams tiem, kuri nolems mērot "Bruņinieku krosu" - 15 km cauri mežam.

Katra distancē būs jāpārvar dažādi šķēršļi ar tematiskiem nosaukumiem - Melnā bruņinieka bedres, Kangara tīkls, Spīdolas slazds, Kokneša bluķi, Laimdotas laipa, kā arī Jodu ķērājs. Šķēršļiem būs simboliska nozīme - līdzīgi kā eposā “Lāčplēsis” galvenajam varonim bija jāpārvar dažādas cīņas un grūtības, tāpat šķēršļi distancē simbolizēs grūtības, kas jāpārvar katram latvietim ikdienā.

Pēc skrējiena katrs dalībnieks saņems piemiņas medaļu, kā arī varēs piedalīties dažādās aktivitātēs – rokdarbos, orientēšanās spēlē, loku šaušanā un citās. Pēc sacensību apbalvošanas plānots balvu konkurss visiem dalībniekiem.

“Rudens ir īpašs gadalaiks, jo latviešiem svinami vairāki patriotiski svētki, tāpēc šajā laikā svarīgi ir nākt kopā, atbalstīt vienam otru un caur dažādām aktivitātēm un pasākumiem sajusties piederīgam Latvijai un latviešiem. Ceram, ka skrējiens “Lāčplēšu kross” būs viens no tiem pasākumiem, kas aizdegs patriotisma dzirksti katrā dalībniekā,” pauž sacensību organizatori.

Reģistrēties sacensībām sacensību mājas lapā www.lacplesukross.lv. Dalības maksa bērniem ir 2 EUR, bet pieaugušajiem – no 8 EUR atkarībā no izvēlētas distances.

Sacensības piedāvā Rīgas dome un Izglītības, kultūras un sporta departaments, organizē “xRace”.

Foto: publicitātes