Mediķi un daudzbērnu ģimeņu vecāki saņems atvieglojumus braucieniem Rīgas sabiedriskajā transportā

11. Aprīlis, 2017

Šodien, 11. aprīlī Rīgas dome pieņēma labojumus saistošajos noteikumos, kas paredz atvieglojumus braukšanai galvaspilsētas sabiedriskajā transportā daudzbērnu ģimenēm un pašvaldības medicīnas iestāžu darbiniekiem.


Atlaidi braucieniem sabiedriskajā transportā 60% apmērā varēs saņemt abi vecāki, kas audzina no trīs līdz pieciem bērniem. Agrāk atlaide pienācās tikai vienam no vecākiem.

Jāatzīmē, ka agrāk šis atvieglojums tika attiecināts uz abiem vecākiem - bet tikai tādā gadījumā, ja viņiem ir vairāk kā pieci bērni. Kas attiecas uz mediķiem, tad atlaides braukšanai sabiedriskajā transportā varēs saņemt tie mediķi, kas strādā kādā no Rīgas pašvaldības medicīnas iestādēm vairāk nekā 20 stundas nedēļā.

Ārstniecības procesā iesaistītās personas braukšanas maksas atvieglojums:

- EUR 25,00 (t.sk. PVN) apmērā no abonementa biļetes cenas visām mēneša dienām vienā tramvaja, trolejbusa vai autobusa maršrutā;
- EUR 34,00 (t.sk. PVN) apmērā no abonementa biļetes cenas visām mēneša dienām visos tramvaju, trolejbusu vai autobusu maršrutos;
- EUR 22,00 (t.sk. PVN) apmērā no abonementa biļetes cenas visām mēneša darba dienām vienā tramvaja, trolejbusa vai autobusa maršrutā;
- EUR 28,00 (t.sk. PVN) apmērā no abonementa biļetes cenas visām mēneša darba dienām visos tramvaju, trolejbusu vai autobusu maršrutos.”
Principā tas nozīmē, ka atlaides mediķiem  ir gluži tādas pašas, kā skolotājiem.

Veršam uzmanību, ka grozījumi stāsies spēkā tikai kad, kad tos pieņems  Vides aizsardzības un reģionālas attistības ministrija.

Izdienas pensionāri saņems atlaides braucieniem sabiedriskajā transportā

4. maijā braukšana Rīgas sabiedriskajā transportā būs bezmaksas