Mediķi un daudzbērnu ģimeņu vecāki saņems atvieglojumus braucieniem Rīgas sabiedriskajā transportā

11. Aprīlis, 2017

Šodien, 11. aprīlī Rīgas dome pieņēma labojumus saistošajos noteikumos, kas paredz atvieglojumus braukšanai galvaspilsētas sabiedriskajā transportā daudzbērnu ģimenēm un pašvaldības medicīnas iestāžu darbiniekiem.


Atlaidi braucieniem sabiedriskajā transportā 60% apmērā varēs saņemt abi vecāki, kas audzina no trīs līdz pieciem bērniem. Agrāk atlaide pienācās tikai vienam no vecākiem.

Jāatzīmē, ka agrāk šis atvieglojums tika attiecināts uz abiem vecākiem - bet tikai tādā gadījumā, ja viņiem ir vairāk kā pieci bērni. Kas attiecas uz mediķiem, tad atlaides braukšanai sabiedriskajā transportā varēs saņemt tie mediķi, kas strādā kādā no Rīgas pašvaldības medicīnas iestādēm vairāk nekā 20 stundas nedēļā.

Ārstniecības procesā iesaistītās personas braukšanas maksas atvieglojums:

- EUR 25,00 (t.sk. PVN) apmērā no abonementa biļetes cenas visām mēneša dienām vienā tramvaja, trolejbusa vai autobusa maršrutā;
- EUR 34,00 (t.sk. PVN) apmērā no abonementa biļetes cenas visām mēneša dienām visos tramvaju, trolejbusu vai autobusu maršrutos;
- EUR 22,00 (t.sk. PVN) apmērā no abonementa biļetes cenas visām mēneša darba dienām vienā tramvaja, trolejbusa vai autobusa maršrutā;
- EUR 28,00 (t.sk. PVN) apmērā no abonementa biļetes cenas visām mēneša darba dienām visos tramvaju, trolejbusu vai autobusu maršrutos.”
Principā tas nozīmē, ka atlaides mediķiem  ir gluži tādas pašas, kā skolotājiem.

Veršam uzmanību, ka grozījumi stāsies spēkā tikai kad, kad tos pieņems  Vides aizsardzības un reģionālas attistības ministrija.

Izdienas pensionāri saņems atlaides braucieniem sabiedriskajā transportā

4. maijā braukšana Rīgas sabiedriskajā transportā būs bezmaksas

Paziņojums par mājaslapas www.riga.lv sīkdatnēm ar norādēm uz mājaslapas sadaļu par sīkdatnēm, to pielietojumu un piekrišanas / piekrišanas atsaukšanas norādēm

Šīs mājaslapas pārzinis ir nodibinājums “Riga.lv”. Lietojot šo mājaslapu, Jums ir iespēja pieņemt mājaslapas sīkdatņu izveidošanu un iespēja attiekties no mājaslapas sīkdatņu izveidošanas (ja vien Jūsu pārlūkprogramma nav iestatīta nepieņemt sīkdatnes). Jums jāņem vērā, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija par mājaslapas veidotajām sīkdatnēm apskatāma šeit.

Sīkdatnes šajā mājaslapā var viegli akceptēt vai noraidīt, izvēloties vienu no šīm saitēm.

Uzzināt vairāk