Mazjumpravas muiža: pasākumu programma jūnijam

6. Jūnijs

Piektdien, 7. jūnijā, plkst. 18.00 Mazjumpravas muižas dzirnavu ēkā Ķengaragā vēsturniece Edvarda Šmite pastāstīs par mednieku, mākslinieku un rakstnieku Johanu Heinrihu Baumani (1753-1832), kurš darbojies šajā senajā muižā.


7. jūnijā māksliniece Sindija Kļaviņa muižas teritorijā uzsāks darbu pie sienas gleznojuma "Latvijas dižgari Mazjumpravas muižā" (J. H. Baumanis, J. K. Broce). Sindijas Kļaviņas vārds rīdziniekiem jau ir pazīstams. Viņai jau ir izdevies pārveidot tuneli, kas savieno Ģertrūdes un Daugavpils ielas, rotājot tā sienas ar stilizētiem Maskavas forštates apskates objektu attēliem.

19. jūnijā, plkst. 19.00 Anta Eņģele un Marko Tuomas Ojala Ojala uzstāsies ar koncertprogrammu “Ar putniem”. Mazjumpravas muižas dzirnavu ēkā skanēs muzikāls stāsts par putniem, ziedošām pļavām un reibinošiem vasaras vakariem, tautas vērojumiem un ticējumiem, Mazjumpravas muižas vasaras vakariem un brīnumaino Latvijas dabu.
Programmā: R. Paula, Ē. Ķiģeļa, I. Kalniņa, I. Vīgnera, J. Sildega, G. Freidenfelda, U. Stabulnieka, u.c. komponistu dziesmas un mūzika.

29. jūnijā no plkst. 12.00 līdz plkst. 18.00 noritēs pasākums “Brīvdiena Mazjumpravas muižā”. Programmā: izglītojošās spēles un sportiskas aktivitātes ģimenēm, seju apgleznošanas darbnīca, keramikas darbnīca, vizuālās mākslas darbnīca.

Foto: Rīgas Austrumu izpilddirekcija