Maskačkas leģendu mednieki ielūdz uz Pikniku ar rajonu II

3. Maijs, 2018

Lastādijas pagalmā – teritorijā starp Turgeņeva, Maskavas, Puškina ielām - 4.maijā plkst. 15:00 notiks otrais Pikniks ar rajonu. Šoreiz - pie baltiem galdautiem, ar līdznestu cienastu un sarunām par un ap dzīvi Maskavas forštatē jeb Maskačkā. 


Kopā ar leģendu medniekiem tiks vākta stāstu bibliotēka, lai saglabātu atmiņas par rajona unikalitāti. Ikviens ir aicināts noklausīties vai dalīties ar savu stāstu, vai tā būtu atmiņā iesēdusies situācija, bērnības aina, fotogrāfija, īpašs cilvēks vai vieta, kas raksturo šo apkaimi.

Foto: publicitātes

Pasākumā piedalīsies arī vietēji Free Rīga Lastādijas ēku rezidenti - Leontīns Volnobajevs (Crazy Ceramics) ar keramikas darbnīcu un Alisa Kazarina (Dauga Spirit) ar grafisko mandalu zīmēšanas darbnīcu, kaimiņi - Goodwill Studio ar galda spēlēm, kā arī organizāciju "Trepes", “Patvērums "Drošā māja" un Informācijas centra iebraucējiem (Integration.lv) brīvprātīgie, ārvalstnieki un patvēruma meklētāji Latvijā.

“Pikniks ar rajonu” ir daļa no Free Riga Lastādijas rezidentu īstenotā projekta “Maskačkas leģendas”, kas tika uzsākts pagājušā gadā sadarbībā ar dāņu fotogrāfu Stig Stasig. Vasaras garumā Stig kopā ar T17 rezidentiem meklēja un uzrunāja varoņus, ko viņš bija dokumentējis savā pirmajā vizītē Latvijā 1992. gadā.

Tā rezultātā izstādei "Forštate" tika izveidota stāstu karte, kas atklāj sazarotu naratīvu tīklu, kas balansē uz robežas starp izdomāto un reālo, veidojot lokālas leģendas un mītus. Šie laika un telpu raksturojošie stāsti un personāži ir pamats “Maskačkas leģendu” tapšanai, kas tiecas dokumentēt, pārstāstīt un paglābt no izzušanas un aizmiršanas rajona mutisko nu jau folkloru, ko glabā cilvēku atmiņas.


Projekts tiek īstenots ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas projektu konkursa atbalstu.