Margarita: “Vislabākais skolotājs bērniem ir savs pozitīvais piemērs”

13. Maijs, 2017

Margarita ir rīdziniece, kurai ir laimējies kļūt par mammu četriem brīnišķīgiem bērniem: trim meitām un dēlam. Turklāt viņa nepārtraukti mācās – pašlaik jau doktorantūrā, nodarbojas ar tūrisma biznesu, aktīvi nodarbojas ar sportu. Viņa uzskata, ka veiksmīgas ģimenes atslēga slēpjas piemērā, ko vecāki rāda, audzinot savus bērnus, un cieņā pret vecākiem cilvēkiem.


“Mēs dzīvojam brīnišķīgajā Rīgā. Es nodarbojos ar tūrismu un uzskatu, ka ir vienkārši nepieciešams ļoti mīlēt vietu, kurā tu dzīvo. Dāvāt siltuma un prieka sajūtu viesiem, kuri pie mums ierodas,” saka Margarita.

No darba brīvajā laikā viņa mācās doktorantūrā “Reģionālā ekonomika un ekonomiskā politika”, un pašlaik raksta disertāciju par medicīnas tūrismu un ekonomiskajiem instrumentiem, kas varētu palīdzēt attīstīt Latvijas reģionus.

Foto: No personīgā arhīva

Sapņi piepildās, bet nākamajā paaudzē

“Kad es biju maza, kā jau visi bērni, es vēlējos būt skaista un slavena. Plānoju kļūt par ārsti, nu, tagad plānoju kļūt par doktori ekonomikā,” smejas jaunā sieviete. Mammas nerealizētie bērnības sapņi pašlaik izpaužas 22 gadus vecās meitas Viktorijas dzīvē, kura beigs medicīnas akadēmijas 4. kursu, stažējas ginekoloģijas un vecmātes jomā.

Foto: No personīgā arhīva

“Par mammu es kļuvu, kad man tikko bija apritējis 21 gads. Pasaule neapgriezās kājām gaisā, bet mainījās. Mēs tobrīd bijām studenti. Spilgtākās tā laika atmiņas – bezmiega naktis: šūpojot meitu, mēs ar vīru naktīs gulējām uz maiņām. Tagad šo laiku atceramies ar prieku. Vecuma starpība starp vecāko un jaunāko meitu ir tieši 20 gadi. Mātes lomas izjūta salīdzinot ar pirmajām un pēdējām dzemdībām ir saglabājusies tikpat spilgta un neaizmirstama, bet varbūt dziļāka un apzinātāka,” stāsta Margarita.

Foto: No personīgā arhīva

Kā tēvam “norezervēt” vietu paradīzē

Margaritas otrā meita Marina plāno pēc gada iestāties juridiskajā fakultātē. Artjoms, kuram pēc pāris nedēļām ir sākumskolas izlaidums, gatavojas kļūt par futbolistu, rezerves gadījumā – par šefpavāru un atvērt savu restorānu. “Ir arī nopietnas nodarbības: mēs viņu vedam uz ārpusklases fizikas un ķīmijas nodarbībām, lai viņš saprastu, ka arī ārsta profesija viņam būtu ļoti piemērota. Mūsu mazais ziediņš, Monika pagaidām tikai iepazīst pasauli, bet kopā ar viņu no jauna pasauli sev atklājam arī mēs,” turpina Margarita. “Starp citu, kā teica mana draudzene no Kazahstānas, ja viņiem ģimenē dzimst trīs meitas, tad tētim jau ir nodrošināta vieta paradīzē. Man šķiet, ka tā ir brīnišķīga tradīcija!”

Foto: No personīgā arhīva

Viņa apliecina, ka viņai, par spīti lielajam bērnu slogam, nekad nav bijušas problēmas ar sava, bērnu vai ģimenes laika plānošanu. “Katrs ir savā vietā un zina, par ko ir atbildīgs un kā visu pagūt un palīdzēt citiem. Īpaši nevadu audzinošas lekcijas, vienkārši bērni redz, kā mamma un tētis plāno savu laiku. Mani palīgi ir mana ģimene. Pozitīvs piemērs ir labākais skolotājs. Cenšamies piekopt veselīgu dzīvesveidu: katram no mums ir trenažieru zāles un baseina abonements. Došanās uz kino, ģimenes svētdienas vēlās brokastis – tās jau ir tradīcija. Bet pats galvenais ir cieņa pret vecākiem cilvēkiem. To mēs iemācām bērniem no agras bērnības,” saka mamma.

Foto: No personīgā arhīva

Dāvājiet mīlestību un jums tā tiks dāvāta atpakaļ!

Starp citu, Mātes dienu Margaritas ģimene atzīmē aktīvi. “Jaunākā man uzdāvināja savām rokām pagatavotu atklātnīti un noskaitīja dzejolīti “savā valodā”. Tik mīļi sanāca! No pārējiem bērniem arī gaidu siltus apsveikumus. Mātes dienu mēs vienmēr pavadām kopā, pastaigājamies un svinīgi pusdienojam!” saka Margarita.

Foto: No personīgā arhīva

“Izmantojot izdevību, apsveicu visas māmiņas ar mūsu svētkiem, jo būt par mammu reizēm ir grūti, bet tas ir ļoti interesanti un pozitīvi! Dāvājiet mīlestību visiem, gan Jums, gan Jūsu bērniem tā nāks atpakaļ,” mūsu portāla lasītājiem vēl daudzbērnu mamma.

Foto: No personīgā arhīva