Mākslas muzejā - tikšanās ar Purvīša balvas 2019 finālistiem

25. Aprīlis, 2019

Svētdien, 28. aprīlī, plkst. 12.00 Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) aicina uz tikšanos ar Purvīša balvas 2019 finālistiem – mākslinieku Romānu Korovinu un tekstu grupu “Orbīta”. “Sarunā muzejā” piedalīsies arī mākslas zinātniece, Purvīša balvas 2019 neatkarīgo ekspertu darba grupas vadītāja Astrīda Rogule.


PASĀKUMS

Tikšanās laikā katrs mākslinieks plašāk pastāstīs par sava Purvīša balvai 2019 nominētā darba ieceri, tapšanas procesu un vēstījumu. Sarunu vadīs Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) Laikmetīgās mākslas kolekcijas glabātāja, Purvīša balvas 2019 neatkarīgo ekspertu darba grupas vadītāja Astrīda Rogule, kura apmeklētājus iepazīstinās ar uzaicinātajiem autoriem, viņu radošajiem sasniegumiem, kā arī, uzdodot jautājumus, rosinās klātesošos iesaistīties viedokļu apmaiņā.

Foto: publicitātes

PAR DALĪBNIEKIEM

Romāns Korovins (1973) Purvīša balvas 2019 finālam tika izvirzīts par personālizstādi “Meistara Vu un Meistara Lī satori” Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāles ARSENĀLS Radošajā darbnīcā (23.03.–13.05.2018.). Mākslinieks ieguvis maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļā (1997). Kopš 1996. gada strādā kā mūzikas un reklāmas video režisors. Mākslas praksē Korovins fokusējies uz glezniecību, fotogrāfiju, zīmējumu, video, instalāciju un dažādām jauktām tehnikām. Viņa darbu stilam raksturīgs precīzs vērojums, vizuāli paradoksi un absurdas loģikas spēles. Izstādēs Romāns Korovins piedalās kopš 1991. gada, viņa darbi bijuši eksponēti daudzās Eiropas valstīs, kā arī ASV.

Foto: publicitātes

Tekstu grupa “Orbīta” (Artūrs Punte, Vladimirs Svetlovs, Sergejs Timofejevs un Aleksandrs Zapoļs) balvai nominēta par izstādi “No kā rodas dzeja?” peldošajā mākslas galerijā “Noass” (16.05.–14.07.2018.). “Orbīta” ir dzejnieku un multimediju mākslinieku apvienība, kas dibināta 1999. gadā Rīgā. Tajā apvienojušies Semjons Haņins, Artūrs Punte, Vladimirs Svetlovs un Sergejs Timofejevs. Grupas darbības profils ir ārkārtīgi plašs – literāti izdod bilingvālas grāmatas un multimediju ierakstus, publicē “Orbītas” dalībnieku un daudzu citu autoru dzeju, prozu un fotodarbus, organizē dzejas video, laikmetīgās mākslas un multimediju izstādes un festivālus. Gan individuāli, gan grupā ar saviem darbiem piedalās visdažādākajos ar literatūru un vizuālo mākslu saistītos pasākumos Latvijā un starptautiskajā apritē.

Saruna notiks krievu valodā.

Uz tikšanos Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā laipni aicināts ikviens interesents! Nāciet, skatiet, apbrīnojiet, salīdziniet, uzdodiet jautājumus, veidojiet un izsakiet savu viedokli! Mēs Jūs gaidām!

Dalības maksa: pieaugušajiem – 3,50 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem – 2,00 EUR.
Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

Izstāde būs atvērta līdz 9. jūnijam. Plašāk par projektu lasiet LNMM mājas lapā.

Foto: publicitātes


PURVĪŠA BALVA

Purvīša balva ir lielākā un prestižākā balva vizuālās mākslas jomā Latvijā. Tā dibināta 2008. gada janvārī ar mērķi regulāri un sistemātiski apzināt aktuālos notikumus un izvērtēt izcilāko sniegumu Latvijas profesionālajā vizuālajā mākslā, veicināt Latvijas mākslas procesa intensitāti un analīzi, sekmēt jaunu projektu un oriģinālu ideju attīstību, popularizēt Latvijas mākslinieku radošos panākumus gan Latvijā, gan ārpus mūsu valsts robežām.

Balva tiek pasniegta reizi divos gados vienam māksliniekam vai mākslinieku grupai, kas pārstāv Latvijas mākslu ar izcilu darbu, kurš dziļi saistīts ar sava laikmeta norisēm un kurā ir saite starp mūsdienu dzīvi, garīgiem ideāliem un absolūtām vērtībām. Par balvas laureātu kļūst autors, kurš saņēmis ekspertu un īpaši izveidotas starptautiskas žūrijas augstāko vērtējumu. Balvas apjoms ir 28 500 EUR (ieskaitot nodokļus).

Purvīša balvai 2019 par izcilāko sniegumu vizuālajā mākslā 2017. un 2018. gadā neatkarīgo ekspertu komisija izvirzīja astoņus māksliniekus un autoru kolektīvus – Ēriku Apaļo, Ievu Epneri, Kristapu Epneru, Gintu Gabrānu, Romānu Korovinu, Pauli Liepu, Rasu un Raiti Šmitus, tekstu grupu “Orbīta”. Iegūstot starptautiskas žūrijas visaugstāko novērtējumu, sesto Purvīša balvu saņēma māksliniece Ieva Epnere.

Purvīša balvas konkursu vizuālajā mākslā organizē Latvijas Nacionālais mākslas muzejs sadarbībā ar muzeja patronu SIA “Alfor” un SIA “Kultūras projektu aģentūra INDIE”. Purvīša balvas īstenošanā līdzdarbojas aģentūra “P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības” un biedrība “Mākslas platforma”.