Maģistrāles izbūvei Rīgas dome iegādāsies zemesgabalu

4. Oktobris, 2017

Rīgas dome ārkārtas sēdē atbalstījusi pirmpirkuma tiesību izmantošanu, lai iegādātos zemesgabalu Ozolciema ielā Jāņa Čakstes maģistrāles izbūvei. 


Būvprojekta «Zemgales virziena maģistrālais transporta mezgls» īstenošanas procesā plānots izveidot Jāņa Čakstes gatvi ceļa posmā no Vienības gatves līdz Valdeķu ielai.

Zemesgabala kopējā platība ir 14 301 kvadrātmetrs. No tiem 8 633 kvadrātmetri atrodas sarkanajās līnijās - teritorijā, kuru apbūvēt nedrīkst. Tā kā lielāko daļu zemesgabala izmantot maģistrāles izbūvei pagaidām nevar, domei jāiegādājas viss īpašums. Tā vērtība noteikta 70 000 eiro apmērā. Summa  saskaņā ar Rīgas domes Finanšu departamenta sniegto informāciju var tik segta no programmas "Izdevumi neparedzētiem gadījumiem" līdzekļiem.

Šī summa esot mazāka par tirgus vērtība (105 000  eiro) un kadastrālo vērtību (130 000 eiro). Rīgas dome pirmpirkuma tiesības izmanto salīdzinoši reti - kopš 2011.gada tas ir darīts sešas reizes.

Lēmums izmantot pirmpirkuma tiesības ir tikai pirmais solis līguma noslēgšanas procesā un tālāk viss ir atkarīgs no bankas, jo teritorijas hipotekārais slogs ir 9,5 miljoni eiro. Ja banka nepiekritīs šo īpašumu pēc tam atsavināt, RD darījumu neslēgs. Šāda scenārija gadījumā pašvaldība meklēs iespēju kā noslēgt darījumu ar teritorijas īpašniekiem, neizmantojot pirmpirkuma tiesības.

Maģistrāles izbūves projektu plānots realizēt līdz 2021.-2022.gadam.

Zemesgabala iegāde paredzēta kā projekta izbūves otrā kārta.