Mācībām pieaugušajiem 4. kārtā pieteikušies vairāk nekā 14 000 iedzīvotāju

16. Septembris, 2019

Pieaugušo izglītības projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide" ceturtās kārtas laikā mācībām pieteikušies 14 136 iedzīvotāji. 


Kopā saņemti 22 778 mācību pieteikumi, jo daudzi iedzīvotāji pieteikušies vairāk nekā vienā izglītības programmā. Šobrīd uzsākta potenciālo mācību dalībnieku pārbaude, tāpēc dalības apstiprinājumu iedzīvotāji saņems tuvāko nedēļu laikā.

Šoreiz pieteikšanās mācībām notika 12 tautsaimniecības nozarēs un pirmo reizi 8 mūžizglītības kompetencēs. Visvairāk mācību pieteikumu saņemti IKT un elektronisko un optisko iekārtu ražošanas nozarē (9275) un mūžizglītības kompetencēs (4988), kas kopā ir vairāk nekā 60% no visiem pieteikumiem.

Pieprasītāko izglītības programmu topa četriniekā ir trīs IKT nozares mācības - datu analīze un pārskatu sagatavošana (ar MS Excel u.c.), digitālais mārketings un projektu vadība ar Agile, Scrum, Lean, Kanban, kā arī komandas darba vadīšanas ABC, kas ir viena no mūžizglītības kompetencēm. Starp populārākajām programmām, kurās var iegūt profesiju, ir loģistikas darbinieks un šuvējs.

Nākamo pieteikšanās kārtu plānots izsludināt 2019. gada nogalē vai 2020. gada sākumā. Aicinām sekot projekta jaunumiem www.macibaspieaugusajiem.lv un VIAA sociālo mediju kontos FacebookTwitter vai Draugiem.