Lūkass: Izsaukumu skaits joprojām pieaug, taču ar pienākumiem tiekam galā

20. Februāris, 2019

19.februārī Rīgas pašvaldības policijā norisinājās gada pārskata sanāksme, kurā tika aplūkoti 2018.gada darba rezultāti.


Pārskata sākumā Rīgas pašvaldības policijas priekšnieks Juris Lūkass pastāstīja, ka ievērojami pieaudzis izsaukumu skaits, proti, pagājušajā gadā RPP saņemts 114 779 izsaukumu, kas ir par 24% vairāk nekā gadu iepriekš. Turklāt katrs ceturtais izsaukums saņemts Rīgas pašvaldības policijas mobilajā lietotnē. Lai gan izsaukumu skaits ievērojami pieaudzis J.Lūkass secināja, ka tas nav būtiski ietekmējis reaģēšanas laiku - notikumos, kuros policijas palīdzība nepieciešama steidzami, ekipāža notikuma vietā vidēji ierodas nepilnu 10 minūšu laikā, savukārt uz ģimenes konfliktiem policija vidēji ierodas nepilnu 15 minūšu laikā.

Foto: Rīgas Pašvaldības policija

Sanāksmē J.Lūkass arī uzsvēra, ka joprojām pieaug arī to gadījumu skaits, kad iedzīvotāji ziņo par pārkāpumiem ceļu satiksmē, secinot, ka vidēji katrā 11 stundu darba maiņā divarpus stundas darbiniekiem nākas pavadīt tieši šāda veida izsaukumos.

Tāpat Lūkass arī norādīja uz tiem darbības virzieniem, kuros policijas efektivitāti būt nepieciešams paaugstināt. Kā vienu no šiem virzieniem Lūkass minēja varmāku nošķiršanu ģimenes konfliktos.

Foto: Rīgas Pašvaldības policija