Lucavsalā Notiks Latvijas Grila & BBQ festivāls 2017

17. Maijs, 2017

Jau šajā nedēļas nogalē, 20. Maijā, Rīgas sirdī - Daugavas upes krastā, Lucavsalā - notiks šīs vasaras gardākais un smaržīgākais pasākums – “Latvijas Grila & BBQ festivāls 2017”, kas vienuviet pulcēs grilēšanas entuziastus, Latvijas labākos šefpavārus, kā arī vietējos mājražotājus un amatniekus. Visas dienas garumā apmeklētājiem būs iespēja baudīt šefpavāru meistarklases, degustācijas un dažādas brīvdabas sporta aktivitātes, jauno mūziķu pavadījumā.


Festivāla mērķis ir popularizēt un attīstīt grilēšanas kultūru un tradīcijas Latvijā, veicinot grilēšanas kā veselīga dzīvesveida pamata un veselīgu produktu apstrādes veida atpazīstamību sabiedrībā. Tā laikā apmeklētāji un dalībnieki varēs iepazīties ar dažādajām grilēšanas tehnikām, kā arī grilu klāstu.

Pasākums Lucavsalā pulcēs arī vietējos grilēšanas entuziastus, kuri sacentīsies par festivāla čempiona titulu. Grilēšanas sacensības norisināsies dažādās disciplīnās: cūkgaļas ribiņu grilēšana, putnu fabrikas “Ķekava” piedāvāto produktu grilēšana, latvisku produktu pagatavošana un īpašā disciplīna “Fantāzija”, kurā komandas varēs ļaut vaļu iztēlei. Čempionāta dalībnieku sniegumu vērtēs kompetenta žūrija, kuras sastāvā būs Latvijas šefpavāri un grilēšanas entuziasti.

Tostarp festivāla laikā tiks noskaidrots arī Latvijā varošākais vistu stilbiņu ēdājs. Šajā sacensībās var piedalīties ikviens, kurš sasniedzis 18 gadu vecumu un ir pārliecināts par savām spējām.

Paralēli entuziastu grilēšanas čempionātam un vistu stilbiņu ēdāju sacensībām, norisināsies šefpavāru meistarklases un Latvijas amatnieku un mājražotāju tirdziņš. Tāpat ikviens apmeklētājs kopā ar ģimeni un draugiem varēs ļauties dažādām brīvdabas sporta aktivitātēm, piemēram, krosmintonam un spaikbolam, kā arī bez maksas izmēģināt Surf Pro SUP dēļus un saņemt instruktora padomus.

Ieeja pasākumā ir bez maksas. Pasākumu rīko apvienība “Grilētāju Brālība”, sadarbībā ar Rīgas domi. Vairāk informācijas mājaslapā: www.grilfests.lv.

Paziņojums par mājaslapas www.riga.lv sīkdatnēm ar norādēm uz mājaslapas sadaļu par sīkdatnēm, to pielietojumu un piekrišanas / piekrišanas atsaukšanas norādēm