LNMM aicina uz lekciju "Cuguharu Fužita: smalkās līnijas meistars"

20. Novembris, 2018

Šodien, 2018. gada 20. novembrī, plkst. 17.30 Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs (Rīgā, Elizabetes ielā 57a, dz. 26; ieeja caur pagalmu, 5. stāvs) aicina Jūs uz mākslas vēstures pēcpusdienu “MODERNISMA LABORATORIJA”, kurā ar atkārtotu lekciju “Cuguharu Fužita: smalkās līnijas meistars” uzstāsies mākslas zinātniece Dr. art. NATAĻJA JEVSEJEVA, atklājot viņa daiļrades aspektus un to ietekmi uz Aleksandras Beļcovas mākslu.


Parīzes skolas pārstāvis, japāņu-franču mākslinieks Cuguharu Fužita (Tsuguharu Foujita, 1886–1968) 20. gadsimta 20. gados atradās slavas zenītā – viņa darbus ļoti atzinīgi vērtēja kritiķi, kā arī mākslas mīļotāji, kuri bija gatavi par Fužitas zīmējumiem un eļļas gleznām iztērēt veselu bagātību. Savu oriģinālo stilu meistars veidoja, savienojot japāņu mākslas tradīcijas – kaligrāfiju, sumi-ē tehniku – ar modernisma atklājumiem. Fužita arī bijis viena no Parīzes bohēmas redzamākajām figūrām.

Foto: publicitātes

Aleksandrai Beļcovai (Александра Бельцова, 1892–1981) aizraušanās ar Cuguharu Fužitas daiļradi nebija tikai modes lieta. Smalkā līnija, niansētais monohromais kolorīts un kopējā tēlu raksturojuma stilistika japāņu mākslinieka portretos saskanēja ar pašas Beļcovas pasaules izjūtu. 20. gadsimta 20. gadu vidū un otrajā pusē tapa virkne autores darbu, kuros jaušama Fužitas ietekme.

Foto: publicitātes

Lekcija ļaus ieskatīties nesen Parīzē notikušajā Fužitam veltītajā izstādē, tuvāk iepazīt viņa unikālo personību un tā laika Parīzes bohēmas dzīvi.

“Modernisma laboratorija” ikvienam kļūs par neparastu ceļojumu kultūras vēsturē, aizraujošu jaunā iepazīšanas procesu, kurā piedalīties aicinām arī Jūs!

Lekcija notiks krievu valodā.
Nepieciešamības gadījumā iespējams nodrošināt sinhrono tulkojumu latviešu valodā.

Biļešu cena:

  • pieaugušajiem – 5,00 EUR
  • skolēniem, studentiem, pensionāriem – 2,50 EUR

Pirms lekcijas apmeklētāji var iepazīties ar muzeja pastāvīgo ekspozīciju un aktuālo izstādi “Portrets ar smaidu. Šarži un karikatūras Latvijā. 20. gadsimts”.

Vietu skaits ierobežots.

Interesentus lūdzam pieteikties iepriekš pa tālruni (+371) 67 288800 vai e-pastu sbm@lnmm.lv.

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes