Lietusgāžu laikā Rīgas ielās strādā īpašā tehnika

18. Septembris, 2017

Rīgā no paša rīta stipri līst. Pilsētas ielās sakrājas ūdens. Lielo peļķu dēļ veidojas sastrēgumi. Tāpēc uz kritiskākajām vietām devušās 9 specializētās mašīnas. Ar sūkņiem tās atsūknē ūdeni un pārbauda, vai nav aizdambējusies lietus kanalizācija.


Šodien no rīta Rīgas ielās nepārtrauktā režīmā (ja nepieciešams, tad visu diennakti) pilsētas ielās dežūrēs visas 9 specializētās mašīnas. Minētās mašīnas patlaban strādā Bolderājā, Čiekurkalnā, Viestura prospektā, Ganību dambī un citur. Tāpat papildus tiek tīrīti lietus ūdens pieņēmēji.

Pēc autovadītāju sniegtajām ziņām, plkst. 13.00 vislielākās peļķes bijušas šādās ielās: 

Ganību dambis, Duntes iela, Viestura prospekts, Baltāsbaznīcas iela, Vecāķu prospekts, Jaunciema gatve, Sliežu iela, Gustava Zemgala gatve, Bultu iela, Daugavgrīvas iela.

Parasti visvairāk ūdens sakrājas K. Ulmaņa gatvē zem viadukta, Vienības gatvē pie Bērnu slimnīcas, Nometņu un Rušānu ielās, Katlakalna ielā pie 22. autobusa galapunkta, Ilūkstes ielā, Viestura prospektā un vairākās citās vietās.

Tāpēc gadījumā, ja ir applūdusi iela, Rīgas domes Satiksmes departaments aicina ziņot pa bezmaksas tālruni 80003600. Šajā vietā ieradīsies tehnika, kas atsūknēs ūdeni.

Aktuālo informāciju par sastrēgumiem varat iegūt šeit.

Bet spēcīgu nokrišņu laikā pat perfekti strādājoša kanalizācija ar visu notekūdeņu apjomu nespēj tikt galā. Tāpat, kā, ja izlietnē uzreiz izlejam ūdens spaini, tas tiek aizvadīts pakāpeniski, nevis momentāli.

Kā ziņots, šodien priekšpusdienā nokrišņu daudzums galvaspilsētā pārsniedzis 20 milimetru, un tik stiprs lietus Rīgā ir pirmo reizi šajā gadā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Tuvākajās stundās Rīgā turpināsies lietavas, un līdz vakaram nokrišņu daudzums varētu sasniegt 45 milimetrus, brīdina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Pirmdien sasniegts nokrišņu daudzuma rekords

Laika ziņas: gaidāma vētra, bet drīzumā kļūs siltāks