Lielo kapu saglabāšana: iedzīvotāji tiek aicināti uz publisko apspriešanu

10. Oktobris, 2018

Iedzīvotāji, kuri 17. oktobrī plkst. 16.00 vēlas piedalīties publiskajā apspriešanā, tiek aicināti uz skvēru Pērnavas un Krišjāņa Barona ielu krustojumā. Tikšanās temats: Lielo kapu kultūrvēsturiskās vērtības saglabāšana un teritorijas attīstība pilsētas kontekstā, kā arī tramvaja infrastruktūras ierīkošana kapiem blakus esošajā teritorijā. Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta pārstāvji vadīs ekskursiju pa Lielajiem kapiem, ekskursijas laikā būs iespēja uzdot dažādus jautājumus, kas saistīti ar projekta īstenošanu.


Pēc tam, no plkst. 17.30 līdz 19.00, Rīgas Franču liceja Aktu zālē, Mēness ielā 8, noritēs tematiskā diskusija, kuras ietvaros tiks apspriesti sekojoši jautājumi:

  • Lielo kapu un tiem piegulošās teritorijas projekta vērtējums un iedzīvotāju idejas par tematu “kā nodrošināt sapratni par Lielo kapu kultūrvēsturiskās vērtības svarīgumu un tās saglabāšanu?”;
  • Šīs apkaimes aktuālās problēmas;
  • Izaicinājumi, ar kuriem vēsturiskais centrs saskarsies nākotnē, un sabiedrības loma to risināšanā.

Atgādinām, ka Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments šogad īsteno īpašu pasākumu programmu, kuras ietvaros sabiedrību iepazīstina ar aktuālo informāciju par Rīgas vēsturiskā centra un aizsargājamo zonu teritoriju attīstības plāniem

Lai saņemtu papildus informāciju par apkaimes attīstības plānošanas procesu, kā arī pierakstītos, lai saņemtu aktuālās ziņas un informāciju par pasākumiem, kas tiek rīkoti ar mērķi iesaistīt sabiedrību šajā procesā, nepieciešams sūtīt vēstuli uz e-pastu sin@riga.lv.