Lieldienās orientieristi sacentīsies Āgenskalnā

11. Aprīlis, 2019

Tāpat kā iepriekšējos gados, arī šogad Otrajās Lieldienās orientieristi pulcēsies Rīgā, lai sacenstos Lieldienu balvas orientēšanās sacensībās. Orientēšanās sprints atšķirībā no klasiskajām orientēšanās distancēm ir īss 12–15 minūšu skrējiens pa pilsētas ielām un parkiem, kur skatītāji var klātienē sekot sportistu darbībām visā distances garumā. Starptautiskā orientēšanās federācija nesen paaugstināja šīs disciplīnas statusu, un sākot ar nākamo gadu, katrs otrais Pasaules čempionāts notiks pilsētas apstākļos dažādās sprinta disciplīnās – individuālajā sprinta distancē, sprinta stafetēs un izslēgšanas sprintā.


Arī Latvijas orientieristi izrāda arvien lielāku interesi par sprinta disciplīnām, tāpēc Lieldienu balvas sacensībās sagaidāms spēcīgs dalībnieku sastāvs. Lieldienu balvu ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu rīko orientēšanās klubs MONA.

Foto: publicitātes

Šogad Rīgas orientēšanās sprinta un taku orientēšanās sacensības Lieldienu balva notiks 22. aprīlī Uzvaras parkā un Āgenskalnā. Sacensību centrs izvietosies Uzvaras parka daļā pie Bāriņu ielas un Aleksandra Grīna bulvāra krustojuma. Āgenskalna mazās ieliņas ir ļoti interesants apvidus sarežģītu orientēšanās distanču veidošanai. Ne velti pagājušajā vasarā šajā apkaimē notika Pasaules čempionāta sprinta stafešu sacensības. Starts Lieldienu balvā būs 22. aprīlī no plkst. 11:00 līdz 12:30. Ikviens ir laipni aicināts pievienoties mums Otrajās Lieldienās. Būs iespēja izmēģināt gan orientēšanās distanci, gan pavērot, kā skrien labākie Latvijas sportisti un viesi no ārzemēm.

Tāpat interesenti varēs piedalīties Lieldienu balvas sacensībās atklātajās grupās, kurās nav nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās un dalībnieki var apgūt un pilnveidot savas orientēšanās iemaņas.

Foto: publicitātes

Paralēli sprinta sacensībām notiks arī taku orientēšanās sacensības, kurās dalībnieki sacenšas navigācijas prasmē un precizitātē. Taku-O sacensībās kopējā konkurencē sacenšas gan „skrienošie” sportisti, gan dalībnieki ar kustību traucējumiem, jo šajā disciplīnā pārvietošanās ātrumam nav nozīmes. Jāatzīmē, ka pagājušajā gadā Latvijas taku orientieristu komanda izcīnīja bronzas medaļas Pasaules čempionātā Daugavpilī.

Foto: publicitātes

Pirmās Lieldienu balvas sacensības notika 2002. gadā Bastejkalna apkārtnē, un turpmāk tās notikušas katru gadu Otrajās Lieldienās dažādās Rīgas vietās: Vecrīgā, Kronvalda parkā, Ķīpsalā, Uzvaras parkā, Āgenskalnā, Grīziņkalnā, Vecāķos, Pētersalā, Dzirciemā, Imantā, Sarkandaugavā. Šogad Lieldienu balva notiks jau septiņpadsmito reizi. Gaidām ciemos.

Sīkāka informācija par sacensībām internetā: parks.mona.lv