Lielajā ģildē notiks koncerts “Ugunsskrējiens”

25. Aprīlis, 2019

4. maijā, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, plkst. 19.00 Lielajā ģildē notiks koncerts “Ugunsskrējiens”, kas veltīts komponista Viļņa Šmīdberga jubilejai. . Koncerta dalībnieku pulkā -- оrķestris “Rīga”, Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris “Sōla”, Latvijas Universitātes jauktais koris “Juventus”, solists Oskars Petrauskis (saksofons) un diriģents Valdis Butāns.


Ar šo koncertu orķestris “Rīga” noslēgs savu 47. koncertsezonu. 2018. / 2019. gada sezonas noslēgumā оrķestris “Rīga” iecerējis godināt komponista – jubilāra Viļņa Šmīdberga (1944) daiļradi. Komponista darbi apliecina ne tikai sava laika eksperimentus mūzikā un formā, bet arī izteiktu patriotismu un Latvijas mīlestību, tāpēc koncertprogramma atbilstoši iederas arī Latvijas Republikas Neatkarības svinību tematikā.

Foto: publicitātes

Skanēs Viļņa Šmīdberga oratorija “Ugunsskrējiens” jauktajam korim un orķestrim, ar Jāņa Petera un tautas dziesmu vārdiem, kas sacerēta un pirmatskaņota 1988. gadā. 2019. gada 4. maijā gaidāms pirmatskaņojums jaunai oratorijas versijai, kuru pēdējā gada laikā radījis pats komponists.

Ieeja koncertā ar bezmaksas ielūgumiem, kas saņemami no 29. aprīļa Kronvalda bulvārī 8, darba dienās no plkst. 12.00 līdz plkst. 14.00.