Līdz 19. maijam VEF Kultūras pilī skatāma Rīgas Tautas tēlotājas mākslas studiju Mākslas dienu izstāde “DZĪVESPRIEKS”

24. Aprīlis, 2019

Ikgadējā Mākslas dienu izstāde, kurā satiekas septiņas Rīgas Tautas tēlotājas mākslas studijas, šogad bez maksas apskatāma līdz 19. maijam VEF Kultūras pils telpās.


Šīgada izstādes tēmas “DZĪVESPRIEKS” autore ir Tautas glezniecības studijas „Ģilde” dalībniece Diāna Mulere. Viņas apcere par izstādes tēmu vēsta: ”Dzīvesprieks – iekšējs miers, prieks un labsajūta. Reizēm klusums, jo tikai klusumā mēs spējam sadzirdēt sevi un ieraudzīt to, kas notiek apkārt. Kā mostas daba un čivina putni, līst lietus un spīd saule. Dzīvesprieks – mēs esam mierā ar sevi, bez steigas un bez stresa, jo esam sapratuši, ka dzīve ir ļoti jauka arī tad, ja līdz pilnībai un ideālam vēl tālu.”

Šī gada Mākslas dienu izstādes plakātam izvēlēta studijas „Kolorīts” mākslinieces Veltas Frickausas glezna ”Sapņotājs”. Tās autore atklāj: “Mans dzīvesprieks izpaužas gleznās. Katrs mans darbs ir kā maza pasaule, kurā atainojas šā brīža sajūtas un dvēseliskais stāvoklis, vienlaicīgi tā ir arī kā varavīksne, kurā atspīd vistīrākās un vispatiesākās krāsas.”

Rīgas tēlotājas mākslas studiju Mākslas dienu izstāde “DZĪVESPRIEKS” sniegs iespēju atklāt šīs tēmas dažādos skatījumus gan glezniecības, gan tēlniecības darbos vairāk nekā 150 autoru sniegumā. Izstādē piedalās Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra „Mazā Ģilde” Tautas glezniecības studija „Ģilde” (vadītāja Ausma Danemane), Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Kultūras centra „Iļģuciems” Tautas glezniecības studija „Grīva” (vadītājs Juris Ģērmanis), Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas kultūras un atpūtas centra „Imanta” Tautas glezniecības studija „Umbra” (vadītāja Māra Zītare), Kultūras un tautas mākslas centra „Ritums” Tautas tēlotājas mākslas studija „Kolorīts” (vadītāja Vita Jurjāne), Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Kultūras pils „Ziemeļblāzma” Tautas tēlotājas mākslas studija „Ziemeļblāzma” (vadītāja Tatjana Krivenkova), VEF Kultūras pils Tautas glezniecības studija „Varavīksne” (vadītāja Ilze Strekavina) un VEF Kultūras pils Tautas tēlniecības studija „Doma” (vadītāja Vija Ilze Dzintare).

Izstādes iekārtotāja ir Baiba Sprance, asistente Tatjana Krivenkova, darbu fotogrāfe Eiženija Freimane. Ar Rīgas pašvaldības atbalstu izstādi rīko Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) un VEF Kultūras pils.