Latvijas valsts simtgades svinību Rīgas pasākumu programma: ko varam sagaidīt?

21. Februāris, 2017

Portāls riga.lv publicē Latvijas Republikas simtgades svētku pasākumu programmu - saglabājiet to sev, lai nepalaistu garām pašu interesantāko! Pievēršam jūsu uzmanību tam, ka programmā var tikt ieviesti labojumi - par to tiks ziņots savlaicīgi!


Latvijas valsts simtgades svinību Rīgas programmai priekšlikumus iesniedza 34 Rīgas domes institūcijas, kā arī vairākas sabiedriskās organizācijas un aktīvie rīdzinieki, bet iesniegtos projektus apkopoja un strukturēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD).

Rīgas programma veidota, balstoties uz Latvijas Republikas Kultūras ministrijas izstrādātajiem Latvijas valsts simtgades atzīmēšanas uzdevumiem, un vairāki nozīmīgi Rīgā īstenotie pasākumi ir iekļauti kopīgajā Latvijas valsts simtgades pasākumu nacionālajā plānā. Tajā iekļauts gaismas festivāls „Staro Rīga”, trīs dienu pasākumu kopums „Līgo, Rīga! Līgo, Latvija!” ar folkloras festivāla „Baltica” noslēguma pasākumiem, tradicionālo Zāļu tirgu, izrādi „Skroderdienas Silmačos”, zaļumballi un Jāņu svinēšanu 11. novembra krastmalā, projekts „Rīga – bērnu galvaspilsēta. Latvijas skolas somas atvēršanas pasākums” un Latvijas valsts simtgades svinību kulminācija 2018. gada 18. novembrī ar īpašu svētku pilsētvides noformējumu, gaismas un mūzikas priekšnesumu 11. novembra krastmalā.

Galvaspilsētas programmu atklās 26. janvārī Latvijas Nacionālajā teātrī ar koncertu „Laikiem pāri”, kas notiks Latvijas simtgadei veltītā festivāla Trīs zvaigznes” ietvaros, un tajā piedalīsies maestro Raimonds Pauls, solisti Dināra Rudāne, Dita Lūriņa, Ilona Bagele, Daumants Kalniņš, Oskars Petrauskis, orķestris Rīga” un diriģents Valdis Butāns, kā arī vokālā grupa Framest”.

2017. gadā vērienīgākie no Latvijas valsts simtgades pasākumiem, kas notiks Rīgā, būs 4. maija svētku programma ar Rīgas sadraudzības pilsētu mākslinieku piedalīšanos, ceļojošo izstāžu un mobilo kultūras telpu izveide Rīgas apkaimēs „Radošie stropi Rīgai – Latvijai”, Eiropas koru olimpiādes Latvijas simtgadei veltītā koncertprogramma, gaismas festivāla „Staro Rīga” 10 gadu jubilejas projekts, orķestra „Rīga” festivāls „Trīs zvaigznes” – Latvijas mākslai, mūzikai un literatūrai veltīts festivāls u.c.

Programma ir pieejama šeit.

Pasākumu prezentācija pieejama šeit.