Latvijas spēka avoti šogad būs redzami vides mākslas objektā “Goda vārti”

18. Februāris, 2019

2019. gadā vides mākslas objekts „Goda vārti” vēstīs par Latvijas spēka avotiem, kas veido mūsu valsts ikdienu, ļauj lepoties uzvaras brīžos un dod iemeslu smelties pašapziņu svētku reizē.


„Mēs savu spēku un iedvesmu smeļamies mūsu saknēs un saiknē ar dabu, kā arī spējā radīt un darīt. Pašu paveiktais atspoguļojas “Goda vārtos”. Te sastopas padarītie darbi, piedzīvotie notikumi un spēka avoti, kuri ir iekustinājuši enerģiju un neredzamu, neapjaustu spēkus, kas slēpjas mūsos. Tie piepilda un atsedz mūsu attiecības ar apkārtējo vidi un tuvajiem”, šī gada vēstījumu raksturo tā autori. Šogad projektu vides mākslas objektā „Goda vārti” īsteno režisors Juris Jonelis, vizualizāciju autori Viktors Keino un Dmitrijs Voloviks.

Projekts “Spēka avoti” vides mākslas objektā “Goda vārti” ir jauns satura pieteikums, kas būs redzams 2019. gadā. Februāra programmā ir divas tēmas – budēļi kā dzīvības enerģijas iekustinātāji, dabas spēku modinātāji un auglības vēstneši, un ragaviņas kā simbols kopīgajam laikam ar ģimeni, kurā aktīvajā atpūtā radītais prieks un darba spars īstenojas Latvijas sportistu sasniegumos Ziemas olimpiskajās spēlēs.

“Goda vārti” ir virtuāls simbols Latvijas vērtībām. Filozofiskā līmenī vārti ir zīme dažādiem pārbaudījumu lokiem, kuriem izejam cauri dzīves laikā, vārti ir pārmaiņu punkts, kurā mēs simboliski apliecinām jaunu sasniegto brieduma pakāpi. “Goda vārti” ir kā apliecinājums arī nākamos 100 gadus saudzēt mantojumu, kas mums, Latvijas iedzīvotājiem, ļauj būt tādiem, kādi esam.

Vides mākslas objekts „Goda vārti” ir konceptuāli jauns pilsētvides noformējums - Rīgas veltījums Latvijai jubilejā. „Goda vārtu” virtuālajam vēstījumam un tā mainībai var sekot sociālā medija Instagram kontā www.instagram.com/godavartisimtgadei.

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes